Zavrieť

Porady

Problém s inštaláciou windows 8.1

Zdravím.
Zakúpil som nový HDD (WD 750GB,7200rpm) do notebooku, ktorý používam už dlhší čas a chcel som si doň nainštalovať windows 8.1. ISO súbor som stiahol od microsoftu, cez rufusa som ho dal na USB, nabootoval na ntb. Prvý problém nastal pri delení disku (Na C:, D: ). Keď som dal vytvoriť nový oddiel disku načítavalo to asi pol hodinu čo je veľmi dlhý čas na tak výkonné zariadenie (core i7, 8GB RAM). Keď som sa konečne dostal k inštalácií po hodinách trápenia nastal ďalší problém. Inštalácia zostala na 0% po dobu asi 3 hodiny. Hľadal som všade možne ako na to ale nenašiel som nič konkrétne. Nemám možnosť sa dostať do windowsu. Jediné čo môžem použiť je prikazový riadok po nabootovaní z inštalačného média.

Špecifikácia:
CPU: Intel Core i7 4x 3.3GHz
RAM: 8 GB
HDD: 750GB 7200 rpm + Seagate 1TB 5400rpm (Súčastne sú oba disky sformátované.)
GPU: Geforce 635m

Za pomoc vopred ďakujem.
11026763_10202647211019806_2090597549_n.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Ja som najskôr inštaloval na čistý disk a až potom delil, skús ísť touto cestou.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Súhlas: http://windows.microsoft.com/sk-sk/w.../clean-install
    Vakos_SK Všetko som spravil ako vo videu a na 1:45 mi to sekne presne na 0%
    misoft Nuž - tak potom je tá inštalačka chybná.... Pokiaľ máš ISO, skús to rovno z neho.
    Ešte jedna vec - máš určený primárny disk? Máš tam dva, jeden musí byť určený ako primárny.
    Skús pokus: odpoj ten, kde nebude OS a nechaj len jeden a skús naň inštalovať.
    Vakos_SK Primárny disk som mal určený. Na konci bolo primary + vytvorilo particie s nazvom system. Mám dojem že je chybné ISO lebo práve skúšam inštalovať doň win 7 a prezatiaľ ide. Ale nechápem ako môže byť chybné ISO priamo od microsoftu. ISO s ktorým som to inštaloval bolo stiahnuté cez Microsoft media creation tool http://windows.microsoft.com/en-us/w...-refresh-media

    Inštalaciu som skúsil nechať cez noc a vyskočila chybová správa http://i.imgur.com/rrCcBsV.jpg
    misoft Stiahnutý ISO súbor je možno OK, ale mohla nastať chyba pri napaľovaní na médium - ak je možnosť, nastaviť menšiu rýchlosť napaľovania. Mohlo tie dôjsť k chybe prevodu na USB.

    K chybe: Začni od začiatku. Zruš všetky diskové oddiely. Bude ako jeden oddiel - čistý. A začni znova. Win 8.1 (zdá sa mi) dokáže správu diskov - takže si ich potom môžeš rozdeliť. Nechaj inštalovať na celý disk, ak nainštaluje a nabehne - potom rozdeľ disky.
      zbaliť

    Problém s inštaláciou windows 8.1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.