Zavrieť

Porady

Dátum ukončenia PP po PN

Prosím o radu skúsené mzdárky.
Zamestnanec bol dlhodobo PN, 27.2. doručil ukončenie PN s tým, že práce schopný je od 28.2./sobota/. Týždenný prac.úv. 40 hod. Po-Pia. Dňa 28.2. mu bol ukončení PP dohodou zo zdrav.dôvodov. Chcem sa opýtať, či je to dátumovo správne. /v sobotu 28.2 reálne nepracoval/. Jedná sa mi to to, že mu bude vyplatené odstupné - a ak po ukončení PN nepracoval, sú odvody do SP iné ako keby odpracoval aspoň 1 deň. Viete mi poradiť, či som to urobila správne. Ak som mu ukončila PP 28.2. môžem mu z odstupného zraziť odvody do SP - iba úrazové poistenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Dátum skončenia PP končí dohodnutým dňom, t.j. 28.2.2015. To, že to nebol jeho pracovný deň na fakte nič nemení a je to v poriadku.
    Platia sa všetky odvody či už do ZP, tak aj do SP (nie len ÚP).

    Ak by skončil PP 27.2.2015, tak sa platia len ZP a zo SP len ÚP.
    Naposledy upravil mzdarka renca : 10.03.15 at 12:46 Dôvod: doplnenie
    erah ďakujem za radu. opravila som dátum ukončenia PP aj odhlášok na SP a ZP. Do práce nenastúpil - odvody teda budú len na ZP a SP len ÚP. Správne? Chcela by som sa ešte opýtať - na výpočet odstupného a odchodného môžem použiť priemer zo 4.Q.13? /od 4.11.13 bol PN/ v prac.zmluve mal totiž stanovenú odmenu podľa výkonu za rôzne práce a tie sa každý mesiac menili, ak nedosiahli min.mzdu, bolo mu no min.mzdy doplatené. Len neviem ako by som mu vypočítala predpokl. príjem. Viete mi poradiť?

    Dátum ukončenia PP po PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.