Zavrieť

Porady

Existuje možnosť, že advokátovi vyplatím polovicu vyhranej časti ak zoberie môj prípad a keď nevyhrá tak nedostane nič?

Existuje možnosť, že advokátovi vyplatím polovicu vyhranej časti ak zoberie môj prípad a keď nevyhrá tak nedostane nič? Mám známeho, ktorý chce ísť do súdneho sporu a právnik mu nevie odpovedať či vyhrá? Len predpokladá, že asi áno. Čo by ste robili v takom prípade?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Na zodpovedanie je potrebné pochopiť ako to skutočne v realite chodí.
    Advokát prednesie na súde svoje tvrdenia a dôkazy opierajúc sa o ustanovenia v zákone, ktoré má vedieť obhájiť tak, aby presvedčil sudcu o svojej pravde.
    Protistrana (advokát) prednesie svoje tvrdenia k veci a tiež ich podporí zákonným ustanovením, t.j. urobí to isté z pohľadu svojho klienta.
    Sudca si to všetko vypočuje, vykoná navrhnuté dôkazy a rozhodne, kto má v danom prípade pravdu a tiež svoje rozhodnutie odôvodní dostatočne, aby také rozhodnutie bolo preskúmateľné odvolacím orgánom.
    Myslíte si, že "váš" advokát sa môže zaručiť, že vec vyhrá, ak rozhoduje o tom sudca?
    Môže akurát povedať s určitosťou to, akú vidí šancu na úspech on (pokiaľ to pravdivo a kriticky dokáže zhodnotiť) a buď vec zoberie a bude zastupovať, alebo povie, že je šanca na úspech malá. O veci podanej na súde rozhoduje sudca, nie advokát. Advokát aj v prípade neúspechu vykoná úkony, venuje tomu svoj čas a svoje schopnosti a za to mu patrí odmena podľa vyhlášky č.655/2004 Z.z..
    Ak mu dáte takú možnosť (odmena len pri úspechu, inak nič) asi váš prípad nezoberie vzhľadom na to, že on ten úspech zaručiť nemôže, môže len zaručiť, že spraví všetko preto, aby úspech dosiahol.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    arizona, Chobot, avalik, Ing. Ľubomír Janoška
    4
    buchač
    benaja Ďakujem za odpoveď všetkým, ktorí napísali. Vážim si to.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Kazdy pravnik spise zmluvu o zastupovani, kde sa urcia a dohodnu podmienky aj platby za sluzby.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Keď s takou zmluvou bude advokát súhlasiť,tak áno Pochybujem,že bude
    A keď mu advokát protistrany ponúkne dobrú odmenu,tak mu to aj pustí a má zarobené a nemusí sa dohadovať s tebou
    Naposledy upravil Peggynka : 18.03.15 at 20:21
    Mária27 Však by vymreli advokáti - alebo aspoň polovica
    Peggynka Tiež som sa pobavila na jednom webe,že Jánoša zastupuje "advokátske eso";tak som pozrela,že koľko vysúdil Mojžišovi (8,5r.) Ale oni by našli cestičku,ako nevymrieť-pud sebazáchovy nepustí Ako lekári

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Existuje možnosť, že advokátovi vyplatím polovicu vyhranej časti ak zoberie môj prípad a keď nevyhrá tak nedostane nič? Mám známeho, ktorý chce ísť do súdneho sporu a právnik mu nevie odpovedať či vyhrá? Len predpokladá, že asi áno. Čo by ste robili v takom prípade?
    Momentálne sa len rehocem... ...teda (aby jasno bolo) presnejšie povedané nad tou hlúposťou.
    Keď nič iné, tak palmáre si naúčtuje. Zastupovanie pro bono sa rieši na iných súdoch a v iných prípadoch...a pokiaľ viem, tak toto sem nepatrí...a ani ex offo.
    ----------------------------------------------
    Existujú jedinci, ktorí sa chcú podrobiť plastickej operácii ksichtu...že nové selfie aby mali.
    No chirurg nevie povedať, či sa operácia podarí k plnej spokojnosti klienta. No platbu pýta vopred...
    ----------------------------------------------
    Takže teraz ako ???

    Existuje možnosť, že advokátovi vyplatím polovicu vyhranej časti ak zoberie môj prípad a keď nevyhrá tak nedostane nič?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.