Zavrieť

Porady

Mam zaplatit?

V decembri 2013 som pisomne zrusil zmluvu s Digi tv a teraz mi doslo zaplatit 120 euro za satelit s prislusenstvom. Satelit je nevyuzity na streche a oni mi povedali ze si pre to pridu,ked som rusil zmluvu ale neprisli. Po vyzve na zaplatenie som ich upozornil ze si ho mozu prist odmontovat ale oni chcu peniaze. Zmluvu som mal s nimi asi 8 rokov. Maju na to pravo pytat peniaze za tento satelit? Mam im zaplatit za nieco co som platil skoro 8 rokov a nema to ziadnu hodnotu? Prosim poradte mi co mam robit. Dakujem
Ja som ich upozornil ze im to vsetko prinesiem na pobocku ale oni chcu len peniaze.
Naposledy upravil lacike61 : 18.03.15 at 19:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    TY nerieš, čo a či má nejakú hodnotu.

    Prečítaj si zmluvu a potom niečo môžeš riešiť.....ale hop, Ty tú zmluvu už asi nemáš....či ?
    Zariadenie a satelit si mal totiž iba v prenájme.
    Pri zrušení poskytovania služieb je potrebné tieto súčiastky vrátiť.
    Buď zdemontuješ sám...neplatíš nič.
    Zdemontuje firma...služba je spoplatňovaná.

    FAQ DIGI TV uvádza :
    Po vypovedaní zmluvy je zákazníkom odoslaná písomná odpoveď s usmernením čo všetko je potrebné odovzdať aj so zoznamom predajných miest DIGI Slovakia, kde je potrebné zariadenie odovzdať. Zoznam predajných miest nájdete TU.
    http://www.digislovakia.sk/faq/


    P.S.:
    Sa zobuď...si myslíš, že dnes zadarmiko niekto robí ?
    Povedzme, že Ty bývaš v mieste A a Digi je v meste B, vzdialené určitý počet kilometrov. Výjazd niečo obnáša.

    Marta 10 je offline (nepripojený) Marta 10

    Marta 10
    My sme sa v decembri 2014 informovali priamo na kontaktnom nieste Digi tv o podmienkach prípadného zrušenia zmluvy. Bolo nám povedané, že teraz sa vracia iba box . Satelity sa vraj už nevracajú a ostávajú bezodplatne našim majetkom. Ak si ale rušil zmluvu v decembri 2013 tam ešte platili asi iné podmienky, podľa pôvodnej zmluvy. Skús si zistiť, koľko by ťa stálo, ak by si ten satelit prišli sami odmontovať. Ak by to bolo menej ako 120 eur trvaj na tom, aby si to odmontovali oni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.