Zavrieť

Porady

Zariadenie na vypnutie TV cez stenu

Dobry den,
mam uz dlhsiu dobu velky problem so susedom, s ktorym mam dvojdom. Nepomahaju slova, jednoducho nic a uz ma niekedy dostava do takych stavov, zeby som ho najradsej chytil pod krk a vykrutil mu ho.
Jednoducho moj sused mi robi naschval v tom zmysle, ze skoro rano napr. ako dnes 5:40 si pusti na plne pecky TV, pripadne neskoro vecer a ten rev z TV mi prechadza do mojej spalne cez spolocnu stenu. Myslim si, ze ma domace kino, pretoze zvuk z TV nie je klasicky, ale ma svoje decibely v podobe basov. Viem ze jedine co by mi zostavalo, je investovat do steny, aby som ju odhlucnil, pripadne prestahovat si spalnu, ale preco ? kvoli idiotovi ???
Preto by mi pomohlo, ak nieco take existuje, je mozne vyrobit si, pripadne kupit nejaky ovladac - zariadenie, ktorym by som mu tu telku stisil, pripadne vypol ? (par krat sa mi totiz stalo, ze ju mal na plne pecky a on si ozraty spal v izbe, ked som to uz nemohol vydrzat a isiel som mu zabuchat na dvere)
Diki moc.
Chobot Ja sa ťa len tak provokačne opýtam - keď si kupoval dom, nevedel si, že ide o dvojdom? Možno susedovi vadí, keď v nedeľu doobeda kosíš trávu alebo rúbeš drevo a takto ti to odpláca.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Si myslis, ze ovladac je riesenie? Myslis, ze on ti nedokaze oplatit tvoje prieky? Kam chces, aby to az zaslo?
    odporucam kvalitne odhlucnit inkriminovane steny, az take strasne to financne nie je. Ja by som to robil Pavatexom isolair (hobra s najvyssou hustotou) hrubky 60 mm, plus nejaky tensi (19) medzi CDcka, na to modry sadrokarton, a peknych par desiatok decibelov mas utlm. samozrejme vsetko na akusticke hmozdinky.
    misoft Tiež riešenie, ale je tu ALE! Prečo si musí "ukrajovať" zo svojho životného priestoru (i keď len pár cm) pre d*b*l* suseda?
    jslancik A koho to bolo rozhodnutie, ist byvat k takemu vyhviezdickovanemu? Nesie si nasledky svojich rozhodnuti.
    Kabaka123 otázka je... či aj naozaj funguje... treba len vyskúšať

    amoo je offline (nepripojený) amoo

    amoo
    Ak zaspí pri nahlasTV a je ožratý ak by ste mali prístup k jeho ističu na 5 sekund vypnuť a zapnúť no neviem či je to legálne, Tv ostane vypnuty v pohotovostnom režime, no môžte mu vypnúť a zresetovať ine zariadenia ako hodiny,,, ap. aby nebol zas dalši problém
    Kabaka123 to veľmi nepomáha... polícia nemá páky na nespratníkov... suseda bývajúca pod nami sa odsťahovala z bytu, ktorý kúpila pred rokom, kvôli susedom bývajúcim pod ňou, ktorí robili bengál... a volala na nich aj políciu....

    Rasto78 je offline (nepripojený) Rasto78

    Rasto78
    Univerzálny ovládač ti asi nepomôže, pretože signál je prenášaný infračerverným prenosom a to ti cez stenu neprejde (cez sklo (okno) však áno). V tvojom prípade ozaj len odpojiť mu elektriku, avšak po spätnom zapojení sa TV môže opäť zapnúť, pretože mnohé TV si pamätajú "posledný stav" .

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    Tiez by som to videl na zvukovu izolaciu steny, inak budes stale riesit tento problem a zbytocne si znicis pohodu zivota. Tiez sme mali hlucnych susedov v bytovke. Riesili sme to s nimi asi rok - uplne zbytocne, bol to ich sposob zivota. Zaizolovali sme stenu a bol svaty pokoj. radsej sme obetovali cast vnutorneho priestoru, ako svoj zivot a nervy.

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    "" ten rev z TV mi prechadza do mojej spalne cez spolocnu stenu ""

    zbúraj stenu , nebude ti cez ňu prechádzať žiadny zvuk
    Kabaka123

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Ak má v TV internet, má wifi a vieš heslo, vieš aký TV má tak do telefonu aplikáciu pre jeho TV a vypneš alebo stíšiš cez wifi. To ale bude práca pre hackera ak to čo uvádzam nevieš.
    nunenko ...a ešte maličkosť musí v TV povoliť ovládanie...a internet byť nemusí, stači sieť, a prenikanie do cudzích sietí nie je košer.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Minutáž od 18:20...

    misoft ... good invention ...
    Kabaka123 som sa pobavila

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.