Zavrieť

Porady

Poskytnutý preddavok, nedodaná vyúčtovacia faktúra - ako vysporiadať v účtovníctve?

Dobrý deň, v marci 2014 sme uhradili preddavok na základe zmluvy za právne služby. Dodnes nebola zaslaná vyúčtovacia faktúra. Dodávateľ nie je platca dph, my áno.
Čo nám z toho vyplýva k 31.12.2014?
poskytnutý preddavok som zaúčtovala 314/221
Naposledy upravil Mariana B. : 19.03.15 at 10:13 Dôvod: Uprava nazvu otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak boli služby poskytnuté, žiadať faktúru, ak neboli, vrátenie zaplatenej zálohy.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    urbarik Ďakujem Tweety, služba bola poskytnutá, faktúru som žiadala viackrát, ústne prostredníctvom majiteľa firmy, a prednedávnom prostredníctvom emailu. dodnes sa neozvali.
    urbarik sumu môžem ponechať na účte 314?
    Ester plus Áno účet 314 môže mať k 31.12.2014 zostatok.
    Tweety súhlasím nechaj to na 314
    urbarik Ďakujem!
      zbaliť

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Ak vieš presnú sumu za poskytnuté služby, k 31.12.2014 ich zaúčtuj na nevyfakturované dodávky 518/326, aby sa to dostalo do nákladov roku 2014.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    urbarik neviem, nedal nám žiadne vyúčtovanie, ani faktúru, platili sme len preddavok na základe faktúry
    Tweety ak ste platili na základe faktúry, potom zaúčtuj ID náklady do r. 2014.
    urbarik pardon, na základe zmluvy sme platili, nie faktury, už som z toho cela dopletena...
    Tweety a nie je tam uvedená celková cena služieb? AK je, zaúčtuj na základe zmluvy, veď aj zmluva je považovaná za faktúru.
    Llívia Poriadne si pozri zmluvu, či ste mali platiť zálohu, alebo rovno službu. Keď dodávateľ nie je platiteľom DPH, nemusí vystaviť faktúru, na zaúčtovanie do nákladov stačí zmluva - v prípade, že ste zaplatili rovno službu.
    urbarik pozerala som, preddavok tam je uvedený, no nič, počkám do pondelka, ak sa neozve nechám to k 31.12.2014 na 314, chcem si už uzavrieť účtovníctvo a budem to riešiť tento rok. dakujem :-)
    Llívia Nezabudni zaúčtovať náklad v r. 2014.
    urbarik Llívia tak teraz som už z toho jeleň..aj keď nemám vyúčtovanie? ak dám 518/314, tak 314 sa mi vynuluje..
    Llívia Písala som o účtovaní na nevyfakturované dodávky - 518/326. Suma - pohľadávka na 314 sa prenesie do roku 2015.
    urbarik aha :-) ok, srdečne ďakujem
    Llívia Keby vám v roku 2015 poslal vyúčtovaciu faktúru, sumu služby budeš účtovať na 326/321 a vyúčtovanie preddavku 321/314.
    mirhu A ak faktúra nepríde ani v roku 2015? My máme podobný prípad, tovar máme, zaplatené cez preddavkovú faktúru, ale vyúčtovacia fa nie je...
    urbarik áno, ďakujem ti, si zlatá
      zbaliť

    Poskytnutý preddavok, nedodaná vyúčtovacia faktúra - ako vysporiadať v účtovníctve?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.