Zavrieť

Porady

Uhradené faktúry bez dokladu o úhrade môžem zaúčtovať zápisom 321/648?

Ak faktúra je uhradená (konateľ to tvrdí), avšak nemám doklad o úhrade a ani sa neviem k nemu dopátrať, je možné to zaúčtovať zápisom 321/648, aby mi to tam už nesvietilo?
14 komentárov     zbaliť
veronikasad a čo vyžiadať si potvrdenie o úhrade od dodtávatela ? Inventarizáciu záväzkov si posielala ?
Gabika018 Oni mi odpisali z telekomu ze kazde potvrdenie o uhrade je spoplatnene...
veronikasad Keď je konatel neporiadny, tak nech zaplatí poplatok za potvrdenie. Bude vyšší ako daň, ktorú firma zaplatí keď to zúčtuješ do výnosov ?
veronikasad Alebo si chybu spôsobila ty - nesprávnym zaúčtovaním úhrady ?
Gabika018 Ja som chybu neurobila.. Ved k tomu nemam doklad. Zauctujem do vynosov
Žabinka a pokladňa ti bude sedieť? či to hradil zo svojho..
Žabinka ak to bolo hradené v hotovosti, zaúčtuj 321/211, v prípade daňovej kontroly sa dožiada potvrdenie od telekomu..
Gabika018 No tie fa sa hradia cez ucet.. Ale skoncila sa viazanost a oni to zrejme douhradili na pobocke v hotovosti pri ukonceni...
Tweety Ak je uhradená, potom ako sedí banka, prípadne pokladna.,aj tu je potrebná inventarizicia k31.12.
Gabika018 No z banky to nebolo uhradene... Banka mi sedi.. On to hradil zo svojich penazi zrejme..no nvm co stym urobim
Tweety Aj pokladna?
Gabika018 Ved ked to dam do vynosov tak tym nic nepokazim nie? A nemusim sa trapit s tym...
Tweety Ak sa taktorozhodli, potomto daj.ak to bude zdane
Tweety niečo sa po,,, ale ak sa tak rozhodli, tak to tak zaúčtuj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad ak žiadny záväzok voči ST nie je, čo jej potvrdia ? Keď sa jedná o telefony, tam určite nebude nedoplatok, inak by už boli odpojení.
    Tweety ved tú faktúru tam zahrnie, a oni určite napíšu, že je uhradená
    Gabika018 No skusim to cez to odsuhlasenie...dakujem
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zaúčtuj 321/365 a prilož to vyhlásenie konateľa, neskôr doložíš odsúhlasenie PaZ.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gabika018 a ked tá firma skrachovala? teraz som sa dozvedela... môžem to uhradiť 321/365 a nechať tak?
    KEJKA ak máš vyhlásenie konateľa, tak áno.
    Gabika018 a čo by malo obsahovať?
    Gabika018 je lepšie to uhradiť z pokladne? aj ked je to faktúra z roku 2013.... alebo cez 365?
      zbaliť

    Uhradené faktúry bez dokladu o úhrade môžem zaúčtovať zápisom 321/648?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.