Zavrieť

Porady

Vyhradna zmluva o sprostredkovaní predaja a kúpy nehnuteľností

podpisali by ste takuto zmluvu o sprostredkovani predaja bytu ? Sa mi vidi dost restriktivna. Nie su tam nejake haciky?
Naposledy upravil taiko : 24.03.15 at 19:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Urcite by som nepodpisala!!!
    Je to vzdy nevyhodne pre obe strany. Par nehnutelnosti som kupovala,aj predavala,ale vyhradnu zmluvu nikdy!
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko a nepodpisala by si z principu, ci nejake konkretne zaludnosti sa Ti tam nezdaju?
    arizona RK tvrdia, ze ak im podpises vyhradnu zmluvu,budu sa o teba "extra" starat a bla,bla ... Im ide o prachy z predaja, takze sa snazuia rovnako ako pri nevyhradnej zmluve. Oni maju vyhodu, ze im tvoju nehnutelnost nevyfukne ina RK,alebo, ze si nepredas sam na vlastnu past. Dalsia vec je, ze hoci si v zmluve dohodnete nejaky urcity cas,oni si davaju este podpisat dodatky, ze napr. 1 rok nemozes predat nikomu zo zaujemcov,ktorych ti oni doviedli, ani ich blizkym,ani inym rod.prislusnikom... V kratkosti : ak podpises vyhr.zmluvu, tak mas zviazane ruky. O tvojej nehnutelnosti rozhoduje RK, nie ty sam. Pri podpisani nevyhradnej zmluvy zmluvy mas volne ruky, ty si rozhodujes komu predas, ci predas a ak budes mat viacero zaujemcov napr z viacerych RK, ci zo svojich znamych,mozes sa rozhodnut komu predas a za akych podmienok. A ak budes mat dohodu s viacerymi RK, budu sa skor snazit,aby im konkurencia nevyfukla kseft...Casto sa stava, ze sa ludia dozvedia od znamych, ze predavas, takze ti obcas zazvonia doma a budu chciet kupit bez RK. Ked nebudes mat vyhradnu zmluvu s niekym, mozes predat aj tak...Ludia dnes neveria moc realitkam, radsej ich obchadzaju... a mozete sa dohodnut na vyhodnejsich podmienkach
    kopretinka tak neviem,či má zmysel posúvať to kamoške,arizona ti to vysvetlila :-)
    taiko no veru, tak nejak to citim aj ja, ale zase na druhej strane chapem, ze RK sa tiez potrebuje ochranit pred spekulantmi, ci neserioznymi ludmi. Ved predsa len maju s tym naklady.. Lenze tato moja zmluva "chrani" iba RK. Sa mi vidi nevyvazena.
    arizona Nedaj sa dotlacit tam,kam nechces. Uzatvor beznu,nevyhradnu zmluvu nemusis sa strachovat,nebudes otrokom jedinej RK. Pripadne si daj aj svoj inzerat na stranky s realitami. Ak sa rozhodnes pre RK,nezabudni si zazmluvnit hlavne to,ake sluzby a poplatky su zahrnute v provizii. Tam sa casto klame. Ja som kupila nehnutelnost a po mesiaci si prisiel realitak pytat 2500 eur,vraj si ich zabudol priratat k cene domu. Samozrejme,ze som ho poslala do certa. Nakoniec ich vymamil od predavajuceho...takze zarobil dvakrat. Samozrejme,ze vsetky poplatky suvisiace s prepisom sme platili my a predavajuce,takze RK mala ciste prachy. Predavajuci mal tiez vyhradnu zmluvu. Ja som od zaciatku videla,ze je realitak spekulant,dom sme si nasli sami,vsetko sme si s predavajucim vybavili sami. Realitaka som videla jediny raz,ked prisiel na kataster. Zial,nakolko mal vyhr.zmluvu,nemohli sme kupit inak,ako cez neho. A chudak predavajuci zacvakal,zial,aj za svoju neznalost
    taiko Dakujem pekne za skusenosti, pomohlo akurat ide carnica volat, ze zmluva nebude Podobne nazory som nasiel aj inde. Pisu ze exkluzivna zmluva sa robi pre specialne projekty, velke veci atd. A ze pri spec zmluve mas dokonca aj zlavu na provizii, mnohokrat aj 30% a ze musia vsetko dokladovat co robia, natacat video o nehnutelnosti atd atd. Nuz a ta nasa Rk , chce len proviziu v plnej vyske, bez extra sluzieb.
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    všeobecné porovnanie výhradnej a nevýhradnej......
    http://www.remax-slovakia.sk/zmluvy
    konkrétne-ťažko povedať,neviem,čo máš konkrétne v zmluve
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko jaaaj zabudol som zmluvu prilepit. Uz som zjednal napravu
    kopretinka to,čo je vyznačené žltým? to sa mi zdá v poriadku,chce mať zaplatené za robotu,ktorú urobí na tvoju objednávku.Takže keď odmietneš,on by obišiel na sucho......
    Mne sa skôr nepáči to riešenie sporov rozhodcovským súdom,to by som nepodpísala.
    Ale môžem ti to dať pozrieť kamoške....
    taiko no to by bolo fan, key si to data pozriet
    taiko no mne sa nezdalo najma to, ze vlastne maju narok na proviziu uz pri podpise tej zmluvy, kedze myuz obstarali prilezitost. a nie je vyspecifikovane, za akych podmienok mozem ja nepodpisat vyslednu kupnu zmluvu
    kopretinka asi nemusíš udať dôvod,ale peniaze si budú pýtať vždy.....
    taiko no ved prave, nie je tam vyspecifikovane nic, co sa tych dovodov tyka. Asi sa nato vy.... anajdem si Rk bez exkluzivnej zmluvy
      zbaliť

    Vyhradna zmluva o sprostredkovaní predaja a kúpy nehnuteľností

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.