Zavrieť

Porady

Bývalý manžel ma nechce vyplatiť z DRUŽSTEVNÉHO KÚPENÉHO bytu hneď po jeho predaji, a v HOTOVOSTI

Čo mám robiť,ak ma bývalý manžel nechce ani na nariadenie samotného súdu - vyplatiť z DRUŽSTEVNÉHO
KÚPENÉHO bytu,ktorý je práve
v predaji,hneď po jeho predaji,
a v HOTOVOSTI ???!!!
Naposledy upravil BAMBUĽKA☆ : 26.03.15 at 13:22 Dôvod: chyba
5 komentárov     zbaliť
ivka70 A co je napisane v rozhodnuti sudu presne?
A ako vies, ze ta nechce vplatit?
A ak a bude cena bytu, ked chces vyplatit v hotovosti? Neprekroci to sumu, ktoru moze vyplatit v hotovosti?
BAMBUĽKA☆ Si zlatá,vďaka za Tvoj záujem!Jedná sa o toto: súd rozhodol v môj prospech a nariadil býval.manžel.do doby urč.zákon.,zaplatiť mi súdom určenú sumu z predaja tohto bytu!Teraz sa byt predáva,a vzhľadom k zlej a zákernej povahe bývalého manž.,(psychicky ma napr.roky týral a iné veci...),je takmer viac ako isté,že ak neexist.zákon,kt. nariaďuje vyplatiť jedného z býv.manželov v hotovosti a hneď,tak mi dotyčný nedá buď nič,alebo v najmenších splátkach až do smrti!!! Nepracuje,živí sa sa "načierno"pochybnou nezákonnou,no finančne výhodnou činnosťou a hoci peniaze má,akýkoľvek svoj majetok,nemá totiž napísaný na svoju osobu! Takže by mu exekútor vlastne nemal čo zobrať!
misoft Tak si to upresnime: súd určil vyplatenie z podielu bytu PO predaji.... predaj ešte nie je ukončený, resp. vykonaný - takže čo ti má teraz zaplatiť?
Ak sa predá - potom nastupuje rozhodnutie súdu - vyplatiť protistranu - vzhľadom k tomu, že vysporiadanie BSM bude ukončené vyplatením 1/2 hodnoty - do tej doby si de facto spoluvlastníčkou a teda budeš vedieť, za koľko sa predá.
Keď sa predá, je povinný ti vyplatiť požadovanú sumu na základe rozhodnutia - ak je tam napísané v celku a v hotovosti (na účet, iná forma...) - musí to splniť (ak by chcel v splátkach, musela by si s tým súhlasiť), inak by sa dopustil marenia výkonu súdneho rozhodnutia, na základe súd. rozhodnutia sa dá vystaviť PR, ak by to s ním nehlo - exekútor.... Ale v každom prípade - i taká žaloba na neho pre bezdôvodné obohatenie - kúrňa - to by sa už pripočítalo i to marenie výkonu súdneho rozhodnutia - a vtedy súd je ku**vský nekompromisný....
arizona Ty si spoluvlastnicka,takze potrebuje asi aj tvoj podpis k predaju bytu,nie? Takze mozes ziadat do zmluvy napisat,aby dana ciastka bola kupujucim poslana priamo na tvoj ucet,nie na ucet byv.manzela. prv by som zmluvu nepodpisala,pokym to tam nebude
fortunka Do kúpnopredajnej zmluvy si urcite presne aku sumu kam zaplatia... cize dajme tomu ak bude byt 40000, tak 20 na tvoj ucet a 20 na jeho... a hotovka. Ved v kupnopredajnej zmluve musis byt aj ty, a ty ju musis aj podpisat ak nesplnomocnite napr. advokata. Byty sa v hotovosti nepredavaju
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Bývalý manžel ma nechce vyplatiť z DRUŽSTEVNÉHO KÚPENÉHO bytu hneď po jeho predaji, a v HOTOVOSTI

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.