Zavrieť

Porady

Vylúčenie plnoletého dieťaťa zo školy - mám naďalej povinnosť platenia výživného?

Na základe súdneho schválenia zmieru platím výživné na plnoletého syna, ktorý bol vylúčený z maturitného ročníka kvôli nechodeniu do školy. Syn už raz prestúpil na inú strednú školu a teraz, keďže ho vylúčili, zase plánuje prestup na inú školu. Syn so mnou vôbec nekomunikuje, vylúčenie viem od jeho triednej a plánovaný prestup od jeho matky. Mám nárok na zrušenie výživného?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Svojvolne nemôžeš prestať platiť výživné, aj keď vieš že syn školu nenavštevuje. Podaj návrh na súd na zrušenie vyživovacej povinnoosti, o zrušení nároku rozhodne súd.

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.d2s&cad=rja
    Naposledy upravil veronikasad : 31.03.15 at 20:07
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ENP mam cakat do septembra, ci nastupi do novej skoly alebo to mozem podat na sud uz teraz?
    Mila123 nečakaj, podávaj návrh na zrušenie výživného, čo sa ti môže stať? maximálne ti súd nevyhovie......
    ENP niekde som videl, ze sa da vyzivne zlozit do sudnej uschovy do momentu vynesenia rozsudku, len neviem, ako sa to navrhuje, viete o tom niekto volaco?
    veronikasad doplnila som do textu
      zbaliť

    Vylúčenie plnoletého dieťaťa zo školy - mám naďalej povinnosť platenia výživného?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.