Zavrieť

Porady

Úplný výmaz z registra finančných sprostredkovateľov

Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či je možné žiadať o úplne vymazanie z registra finančných sprostredkovateľov, tak aby som v registri nefigurovala vôbec.Zápis mám zrušený, ale potrebujem úplne vymazanie.Nemáte s tým niekto skúsenosť?Za odpoveď ďakujem.
Naposledy upravil Astrid06 : 02.04.15 at 17:37
3 komentárov     zbaliť
Kabaka123 tak sa opýtaj na najsprávnejšom mieste... tam kde si rušila zápis....
Astrid06 tam mi povedali,že to zistia a to bolo ešte pred dvoma týždňami a písala som priamo na NBS ako mám postupovať tak mi neodpísali vôbec.
Kabaka123 myslím, že zo zákona na odpoveď majú 30 dní
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Astrid06 Ďakujem za info..to som čítala,zápis mám zrušený. Myslíš,že výmaz trvá dlhšie?
    Kabaka123 inak ja som zo stránky vyčítala, že zrušenie zápisu a výmaz je totožný pojem...

    pozri ešte tu

    http://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-fina...tov-a-poradcov

    https://regfap.nbs.sk/search.php

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V zákone č. 186/2009 Z. z. o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve sa nenachádza slovo "výmaz". Používa sa slovo "zrušenie" zápisu v registri s významom ukončenia činnosti.

    NBS je povinná spolu s ďalšími údajmi zverejňovať na svojom webovom sídle dátum vzniku a dátum zániku oprávnenia vykonávať finančné poradenstvo, a to pre každý sektor osobitne.

    Je to podobné s obchodným alebo živnostenským registrom - aj keď už nemáš platné oprávnenie na podnikanie, historické údaje ostávajú zverejnené.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak si pozrieš register ... tak minimálne 5 rokov po zrušení zápisu tam tí ľudia stále sú .
    tipujem, že je to z "bezpečnostných" dôvodov ??
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 alebo povinnosť archivácie zo zákona....
    Katy a R od platnosti posledného zákona sú tam všetci - darmo majú zápis zrušený) ... takže či to nebude aj na "veky vekov" ?? možno je dobré aj po rokoch skontrolovať - kto s tebou nejaký ten produkt "uzavrel" - hlavne ak to bolo pre teba nevýhodné ...
    Kabaka123 to je pravda....

    zaujimavé... priateľ robil v jednej nemenovanej inštitúcii a jeho som tam nenašla...
    Katy a R registrovaný podľa nového zákona (2009)?
    Kabaka123 fu, to neviem, ale asi nie keď tam nie je
    Astrid06 Jedna moja známa bola registrovaná v nejakej spoločnosti a keď požiadala o výmaz z registra.tak v tej spoločnosti vôbec nefiguruje..nema záznam ani žiadnu zmienku o tom,že bola vobec registrovaná pod tou spoločnosťou.preto sa pýtam,či sa to ešte stále dá alebo už nie.
      zbaliť

    Úplný výmaz z registra finančných sprostredkovateľov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.