Zavrieť

Porady

genialna mys pod podlahou, pomoc

dobry den, prosim vas, uz som zufala a strasne sa bojim a je to neprijemne. Mam pod podlahou mys, mysi, neviem kolko ich tam je, ale mne to pride, ze jedna a vychcana. Skusim to cele opisat, lebo mi je to divne. Mame v dome drevene podlahy bez betonu dole, je tam hlina. Zacalo to tuto jesen poslednu. Zacala som v izbe nachadzat trus, ale vzdy len jeden kusok, cca raz dva, tri dni a vzdy na tom istom mieste, na posteli. Asi dvakrat som ju pocula, dodnes som ju nevidela. A dalsia vec, vzdy najdem trus, ked odidem v noci z izby, na zachod, na cigaretu, vratim sa a cerstvy na posteli...uz sa to stalo x krat, byvam hore aj do druhej, tretej..akoby vedela kedy tam tu chvilu nie som. Jedneho dna som zamaltovala spary po obvodoch a to bolo jak na diskoteke, kusala kusali, jak o zivot celu noc, pocula som ako beha vtedy, neviem ci pod alebo na podlahe, akoby sa nevedela,dostat dnu, alebo von, spavala som s mamou v izbe, bala som sa, svetlo zhasnute, nechcela som ju budit tak som len trpla. Potom bol asi mesiac klud, ziadny trus, nic. Potom to zas zacalo, ta ista trasa kde spinila, vzdy len jeden kusok, asi kazde dva, tri dni... na staru podlahu sme dali parkety a ked sa stare listy davali dole, boli velke medzery po obvodoch, nasypala som tam jed, dala podlaha a nove listy...ale na niektorych miestach listy povolili a parkety sa akoby trocha nadvihli a jednym z takych miest bol aj obvod za postelou..zasa to iste sa opakovalo... mys v inej izbe sme odhalili a chytili, na tuto proste nemam...lepidla, pasce, jed dlhodobo vsetko a nic, macka tiez, nic, stale ju tu mam, vobec ju nepocut, nevidiet, len ten trus, jakze ju aspon nepocut, mysi skrabu, chodia...tu druhu v inej izbe bolo strasne pocut... poradte prosim, okrem vybetonovnia... momentalne sa neda...a bohvie ci je prave za tou postelou miesto odkial vylieza, i ked na tej strane ako na jedinej listy povolili a parkety sa nadvihli, je prefikana...ako na nu prist a znicit ju... ani neviem prist nato kde sa zdrzuje najviac, nikde nie je kopka trusu, zrejme len vybehne a vzdy po rovnakej trase sice neviem kam mieri, ani ako sa dostane naspat, uplne so mnou vybabrava...mozno je to trapne, ale mne je z toho zle.
Usporiadat
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

skús jej na to miesto dať návnadu ( orech, syr alebo iba kúsok chlebíka) položenú na lepidlom na myši natretú podložku a vyčkať ak sa navnadí a chytí sama. Ak nemáš lepidlo na myši tak skús akékoľvek lepidlo, ktoré hneď nezaschne, ale myš sa na ňom prichytí.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

nám sa osvedčili pasce na myši ktoré sa dajú tesne ku stene, myši väčšinou chodia okolo stien, je to bez návnady, myš do nej pri "obchôdzke" po byte vlezie a už sa jej nedá z nej vyliezť - je to taká zošikmená krabička, v nej je plech - na spôsob hojdačky, na konci je sieťočka
0 0
pomarancova pomarancova

pomarancova je offline (nepripojený) pomarancova

To bolo prve co som spravila, lepidla boli cele tri mesiace asi uplne takmer vsade v izbe, aj pasce, orechy, slanina, chlieb a dlho, nic proste, aj jed..macku som sem dala po stvrt roku navnad, tiez nic, este aj ten trus cerstvy asi predvcerom bol pri macke ktora spava so mnou v posteli.
0 0
pomarancova pomarancova

pomarancova je offline (nepripojený) pomarancova

A to akoze sa tam nemnozi??? Ved ich by uz malo byt vela, je tu polroka, ale vyzera, akoby bola jedna a opatrna, divne cele..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pomarancova
este aj ten trus cerstvy asi predvcerom bol pri macke ktora spava so mnou v posteli.
To nebude náhodou ...

1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mám dojem, že je tam

a robí si z pomarancovej oné........ našich deväť......
0 0
sosak sosak

sosak je offline (nepripojený) sosak

Skôr by som povedal, že trus padá zo stropu, alebo drevenej hrady a preto nemôžeš nič chytiť, keď sa orientuješ na podlahu.
2 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

Pascu musíš "vyladiť" kombinačkami a pilníkom tak, že ak ju máš natiahnutú a jedným koncom doštičky opretú o zem pustíš druhý koniec z výšky nad 1 cm a musí zaklapnúť

slaninku / orech priviažeš niťou

a pozri aj ten plafón
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
ela77
skús jej na to miesto dať návnadu ( orech, syr alebo iba kúsok chlebíka) položenú na lepidlom na myši natretú podložku a vyčkať ak sa navnadí a chytí sama. Ak nemáš lepidlo na myši tak skús akékoľvek lepidlo, ktoré hneď nezaschne, ale myš sa na ňom prichytí.
Vyskúšané, odporúčané.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Najlepšie sú čelusťové pasce:http://www.zeleziarstvoplus.sk/pasca...i-2-ks?id=1799
ja som normálnu nikdy nevedela nastaviť a toto je super.Chytala som na vlašské orechy.Teraz nemám vonku žiadne...teda nevidno,možno ich požrali hady,čo mám v garáži
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lacotinka
Pascu musíš "vyladiť" kombinačkami a pilníkom tak, že ak ju máš natiahnutú a jedným koncom doštičky opretú o zem pustíš druhý koniec z výšky nad 1 cm a musí zaklapnúť

slaninku / orech priviažeš niťou

a pozri aj ten plafón
Tá slaninka je pekná blbosť (normálne sa ňou živia milióny generácii myší !!!!!!!) myš nie je geneticky nastavená na živočíšnu potravu ale na konzumáciu rastlín najmä ich semien, takže ich uprednostňuje, orech alebo otrávené semeno(väčšinou obsahuje látky proti zrážaniu krvi) okolo ktorého však treba umiestniť lepovú pascu, pretože oni si to žrádlo prenášajú do skrýš, čo môže byť problém pre iných živočíchov
0 0
tannenkau tannenkau

tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

Peggynka
Najlepšie sú čelusťové pasce:http://www.zeleziarstvoplus.sk/pasca...i-2-ks?id=1799
ja som normálnu nikdy nevedela nastaviť a toto je super.Chytala som na vlašské orechy.Teraz nemám vonku žiadne...teda nevidno,možno ich požrali hady,čo mám v garáži

Klasická

doštička / L pliešok / istiaci drot / pružina / drotený rámik na pricvaknutie



istiaci drot strihajú , treba zahladiť pilníkom

a potom ho ohnúť tak aby oko pliešku išlo po drote skoro po rovine (nie do "kopca")



L pliešok ohnúť na menej ako 90 stupnov , aby návnada bola aspoň 1 cm nad doštičkou
0 0
tannenkau tannenkau

tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

pavol54
lacotinka
Pascu musíš "vyladiť" kombinačkami a pilníkom tak, že ak ju máš natiahnutú a jedným koncom doštičky opretú o zem pustíš druhý koniec z výšky nad 1 cm a musí zaklapnúť

slaninku / orech priviažeš niťou

a pozri aj ten plafón
Tá slaninka je pekná blbosť (normálne sa ňou živia milióny generácii myší !!!!!!!) myš nie je geneticky nastavená na živočíšnu potravu ale na konzumáciu rastlín najmä ich semien, takže ich uprednostňuje, orech alebo otrávené semeno(väčšinou obsahuje látky proti zrážaniu krvi) okolo ktorého však treba umiestniť lepovú pascu, pretože oni si to žrádlo prenášajú do skrýš, čo môže byť problém pre iných živočíchov
Tieto moderné myši žerú bársčo, treba vyskúšať, čo ich láka

Dááááávno som na 1 návnadu chytil v pivnici paneláku 4-5 myší (chytená ako kopala tak prevrátila pascu a návnada bola potom schovaná pod doštičkou

iba som skapatú vyhodil a znovu natiahol
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
riešim podobný problém v špajzi už tretí mesiac, netuším kade lozia, polovica vecí je už preč, nepravdepodobná prasklina v stene vyspravená...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nájdi si chlapa, ten už niečo vymyslí :-)))))))))))))))))))
My sme chodili pred 1989 na stavbu strieľať myši so vzduchovkou, mám dojem že to bola slavia 631 - najsilnejšia. Akurát ten fľak po "výstrele von z myši" bol hnusný...
Každopádne by som ju vôbec netrávil "pod podlahou" lebo ak to zaberie a skape, aj tak budeš vybúravať celú podlahu kvôli smradu.
jedine chytiť a presvedčiť sa že ich nie je viac a potom to prinajmenšom montážnou penou uzavrieť...
0 1
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

my sme bojovali s myšami na chalupe pomocou lepidla na doštičkách.. boli umiestnené v kútoch izieb a pozdĺž stien.. a vyhrali sme nad nimi..
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Lepidlá používajú vo všetkých potravinách, nič lepšie zatiaľ nevymysleli. Akurát, že tie myši sú stále živé....
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Nájdi si chlapa, ten už niečo vymyslí :-)))))))))))))))))))
My sme chodili pred 1989 na stavbu strieľať myši so vzduchovkou, mám dojem že to bola slavia 631 - najsilnejšia. Akurát ten fľak po "výstrele von z myši" bol hnusný...
Každopádne by som ju vôbec netrávil "pod podlahou" lebo ak to zaberie a skape, aj tak budeš vybúravať celú podlahu kvôli smradu.
jedine chytiť a presvedčiť sa že ich nie je viac a potom to prinajmenšom montážnou penou uzavrieť...
viac smrdí značkovací moč, myška nie krava, tam sa málo rozkladá
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

pomarancova
A to akoze sa tam nemnozi??? Ved ich by uz malo byt vela, je tu polroka, ale vyzera, akoby bola jedna a opatrna, divne cele..
skús odpudzovať hlodavcov, je ich veľký výber
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

juuuuj, ked si spomeniem na film: Lov na mys
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať