Zavrieť

Porady

kolko litrova ma byt nadoba na komunalny odpad na jedneho cloveka

Dobry den byvame v bytovke ktora ma 14 bytov byva tu aj s detmi cca 29 ludi a mame pred bytovku len 1100 l nadobu a 240l je to pre nas nedostacujuce a obec sa tvari ze to nam musi stacit viete mi nejako poradit ze kolko litrova musi byt na obcana nadoba alebo celkovo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    mame pred bytovku len 1100 l nadobu a 240l je to pre nas nedostacujuce
    Toto je ako potrebné chápať ?
    Ale to je vedľajšie...
    --------------------------------
    Na chalupe mám jednu nádobu 240 l a vyváža sa každé 2 týždne...pohoda.
    --------------------------------
    Doma máme pred barákom 1100 l :
    - 3 ks na bežný odpad
    - 1 ks na sklo
    - 1 ks na plast
    - 1 ks na papier
    Tieto sú k dispoziícii pre 4 vchody ´a 20 bytov - počet osôb neviem.
    Odpad je vyvážaný 3 krát do týždňa...a niekedy aj to je málo. Stačí, ak nejaký debo - podnikateľ donesie z firmy smetie. Alebo sa zrealizuje nejaký cezpoľný gadžo, jednou cestou donesie decko do školy (škôlky) a zároveň šmarí igelitku do kontajnera.
    ---------------------------------
    Čítni VZN, malo by tam byť niečo spomenuté.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    § 39 - Nakladanie s komunálnymi odpadmi a s drobnými stavebnými odpadmi
    (1) Zložka komunálnych odpadov je ich časť, ktorú možno mechanicky oddeliť a zaradiť ako samostatný druh odpadu.
    (2) Za nakladanie s komunálnymi odpadmi, ktoré vznikli na území obce, a s drobnými stavebnými odpadmi, ktoré vznikli na území obce, zodpovedá obec.
    (3) Obec je okrem povinností podľa 19 ods. 1 a 2 povinná zavedením vhodného systému zberu odpadov
    a) zabezpečiť alebo umožniť zber a prepravu komunálnych odpadov vznikajúcich na jej území na účely ich zhodnotenia alebo zneškodnenia v súlade s týmto zákonom vrátane zabezpečenia zberných nádob zodpovedajúcich systému zberu komunálnych odpadov v obci a zabezpečenia priestoru, kde môžu občania odovzdávať oddelené zložky komunálnych odpadov v rámci separovaného zberu.

    http://www.odpady-portal.sk/Dokument...adoch.aspx#p39

    Ak vám nestačí nádoba na komunálny odpad treba osloviť obec, aby odvoz realizovala častejšie, prípadne aby ste mali možnosť odpad separovať a tým znížiť zmesový komunálny odpad. Obvykle nádoby na separovaný zber odpadov spoločnosti, ktoré zvážajú a likvidujú separovaný odpad pristavia a odvážajú bezplatne, prípadne lacnejšie, ako neseparovaný odpad a tým obyvateľov motivujú k separovaniu odpadov.

    Na otázku, koľko litrová nádoba má byť na občana sa nedá vo všeobecnosti odpovedať, záleží na zodpovednosti a nezodpovednosti odpad separovať, znižovať objem odpadu tým, že napr. kartónovú krabicu treba rozložiť a nie odhodiť poskladanú a tým zaberie miesto v kontajneri. Tak isto pri PET fľašiach.

    Doplnenie : Každý občan Slovenska vyprodukuje ročne 323 kg komunálneho odpadu (údaj Štatistického úradu SR z roku 2012).
    http://www.odpady-portal.sk/Dokument...hvoste-eu.aspx
    Naposledy upravil sosak : 08.04.15 at 22:01

    kolko litrova ma byt nadoba na komunalny odpad na jedneho cloveka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.