Zavrieť

Porady

prispevok pri narodeni dietata

dobry den sestra v čechach na umelom oplodneni a bola na rizikovom tehotenstve. a v čechach navštevovala aj lekarov. maly sa narodil cisarky rezom. požiadala o prispevok po narodeni v čechach kde jej bolo zamietnute. potom posielala papiere na slovensko kde jej prispevok zamietli a nema nan že vraj narok. trvaly pobyt ma na slovensku no prechodny ma v čechach a ma tam aj lekarov.
4 komentárov     zbaliť
Anik mimochodm dieťa je akej národnosti
arizona dalsie duplicity som ti vymazala. Otazku staci zadat raz!
Anik zakladanie tém jej ide odpovede už menej
ivka70 A co jej napisali v odovodneni, prco jej ho zamietli?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Príspevok pri narodení dieťaťa

    V zmysle nového zákona č. 383/2013 Z.z. o príspevku pri narodení dieťaťa a o príspevku na viac súčasne narodených detí a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý je v platnosti od 1.1.2014, je podmienkou na priznanie nároku na dávku trvalý pobyt a bydlisko oprávnenej osoby a dieťaťa v SR.

    „Bydlisko“ je v zákone definované ako miesto, kde má oprávnená osoba a dieťa sústredené najdôležitejšie záujmy na základe objektívnych kritérií, ktorými sú najmä dĺžka pobytu, výkon zárobkovej činnosti, povinné verejné zdravotné poistenie, poskytovanie zdravotnej starostlivosti, bývanie s rodinou, návšteva predškolského zariadenia, plnenie povinnej školskej dochádzky.

    Keďže zákon ustanovuje za podmienku nároku skúmať aj bydlisko oprávnenej osoby na území Slovenskej republiky, úrad je povinný preveriť bydlisko oprávnenej osoby v SR a posúdiť nárok na dávku.

    http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...l?page_id=1190

    S dieťaťom žije v Čechách alebo na Slovensku (bez ohľadu na trvalý pobyt) ? Pojem "bydlisko" máš vysvetlený na stránke UPSVaR.
    Naposledy upravil veronikasad : 09.04.15 at 17:44
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzana Batorkova maly ma slovenske občianstvo a trvaly pobyt na slovensku no doktorov v čechach a prechodny pobyt
    veronikasad Kde má lekára a akú zdravotnú poisťovňu ?
    Zuzana Batorkova v čechach a česku no bude choit často aj na slovenko tek bude mat qaj slovenskych podlaq potreby ked tam bude
      zbaliť

    ajka432 je offline (nepripojený) ajka432

    ajka432
    Na Slovensku podla novych predpisov nema narok, pretoze ma centrum zaujmuv CR. V CR na porodne nie je automaticky narok, ale musi splnat kriteria. Posudzuju sa prijmy rodicov za posledne tri mesiace a nesmu presiahnut urcitu vysku. V CR ma porodne dosiahnu vacinou len nezamestnani a socialne priúady.

    prispevok pri narodeni dietata

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.