Zavrieť

Porady

Niečo mi zabíja sliepky

-
Niečo mi zabíja sliepky, odhryziava im hlavy, 1 až 10ks za noc. V podozrení je susedov pes, ale nie je to isté... Ako vy zerajú sliepky zabité inými predátormi?

Informácie typu 1+1=2 sú mi prd platné. Je to niečo väčšie. Ako chytím na mojom dvore cudzieho psa alebo líšku? Zvýšili sme ploty na záhrade, prišlo to cez plot z ulice(160cm) niekedy nad ránom. Pasca s otvorom 20x20cm klapla naprázdno, okolo hrabané asi ako od väčšieho psa...?
+
Naivne som sa domnievala, že mi niekto niečo rozumné poradí. No zatiaľ si tu poväčšine masturbujú ego samí Neználkovia s IQ pod 100.
Naposledy upravil terezamaria : 26.04.15 at 15:40
17 komentárov     zbaliť
ivka70 A ty sliepky na noc nezatvaras do kurina?
evuš My sme mali v noci sliepky vždy v kuríne...no kuna je prešibaná, dostala sa k nim i tak....
ivka70 Tym som chcela povedat, ze ak ich zatvara a ma ho dobre postaveny, pes sa tam nedostane. Kuna je ina kategoria
evuš Aha.... na psa som ja ani vôbec netipovala...pes neodkusne hlavu....
buchač ivka70 (21.04.15 07:33) A ty sliepky na noc nezatvaras do kurina?
====================================
ludmilaikov (24.04.15 22:57) Iba ak by som oplechovala stromy. Moje sliepky spia v KORUNÁCH.
====================================
No Comment !
marjankaj No predpokladám, že pri tom tempe 1 až 10 sliepok za noc, ti asi nezostala žiadna. Tak čo tu ešte riešiš? Alebo máš viac-hlavé sliepky?
ludmilaikov Bolo ich 50, teraz do 30ks.
marjankaj To môžu byť aj dve?
buchač ludmilaikov
Naivne som sa domnievala, že mi niekto niečo rozumné poradí. No zatiaľ si tu poväčšine masturbujú ego samí Neználkovia s IQ pod 100.
=================================

Je vedecky dokázané, že sa nedá umiestniť mozok (poniektorých) žien do hlavy sliepky tak , aby nehrkotal...
ludmilaikov Ozval sa oligofrenik s lobotómiou.
Peggynka Prečo si myslíš,že je to niečo väčšie ? Kuna skalná má telo do 50cm (s chvostom meria 70cm) a má hmotnosť 2kg.A čo sa týky stôp po hrabaní...mám malú fenku a roztiahla som jej labku a zmerala šírku - 9cm.Ja som presvedčená o tom,že je to kuna.
marjankaj Nech chová pštrosov. Na tých si kuna netrúfne, Aj vajcia bude mať väčšie.
ludmilaikov Lebo dnes ráno zmizla celá sliepka, ostalo len perie, ryhy po drápoch boli hrubé a hlboko, sklaplo a posunulo to veľkú 5kg roxorovopletivovú pascu s otvorom 20x20cm a živou prepelicou o cca 1,5-2m; nezávisle na sebe mi hlásili dvaja susedia túlavého psa o veľkosti vlčiaka, nereaguje to na plašič kún+ ľudské vlasy......:/
lujza.j Profil - ludmilaikov - Pokec.sk
pokec.azet.sk/ludmilaikov
Žena, 59 rokov, Bratislava - Podunajské Biskupice;
ludmilaikov Šmírák?
lujza.j
evuš Prepáč, ale mala by si si dať pozor na ústa...ak si takáto i "suseda" nečudovala by som sa, že Ti to robí niekto naschvál.........
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

evuš je offline (nepripojený) evuš

evuš
Nie pes, ale kuna /s najväčšou pravdepodobnosťou/ ale taktiež i lasica či tchor....

Hlasovalo 8 pouzivatelov

Užitočné (8)
lapejko, Žabinka, pmajap, vlado 33, arizona, sosak, Darina1234, babka - ježibabka
8

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Terezia13
líška to nebude ani pes, líška zoberie celú sliepku alebo zadrhne a pes zadrhne, neodhryzne hlavu, tak vraj zabíja kuna, tá sliepku nezožerie

ešte by som skúsila pascu, teraz dostať pasce rôznej veľkosti a vkladať postupne rôzne návnady, sú pasce aj na živú návnadu, pretože niektorá škodná na mŕtvu návnadu nezaberie
Naposledy upravil Terezia13 : 21.04.15 at 11:20
tannenkau nežerie, ale vraj pije krv

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

pepa78
...toto bude škodná..na tretí pokus som ju chytil...najprv mačka, potom jež :P .
IMAG1465.jpg  
11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
ludmilaikov Gratulujem. Aká bola návnada?
pepa78 koža zo slaniny
lujza.j no ked ti zabíja sliepky ...tak asi nejaká zeleninka
ludmilaikov Fešanda! Kuna skalná či lesná? Dievča či chalaň? Kde skončila?
pepa78 skončila ďaleko v lese...živá
ludmilaikov Myslela som si. Veľmi sa jedovala?
R_R Ja som mal kunu na povale chalupy, a aj v kôlni na drevo.
Tak škriekala na mna, že som sa bál vojsť večer do kôlni. Chytil som ju tiež na takúto pascu, ale na hlavu z udenáča. Potom som ju pustil v lese asi nejakých 8 km od našej chalupy a zatial sa nevrátila. Myslim si, že tie sliepky drhne kuna, vyciciava im krv.
ludmilaikov Tiež som si myslela, ale stopy drápov v hline ukazujú na niečo väčšie. Líška?Túlavý Pes?
ludmilaikov Netušila som, že môže byť taká drzá. Považovala som ju za plaché zviera...
peterkos2 Kuna skalná-lesná má žltý "podbradník"
Peggynka http://polovnictvo.pluska.sk/polovni...-ako-kuna.html
  zbaliť

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto duves
treba sa zavrieť do kurína a číhať, tu je návod:
marjankaj Čo si pipi. A skončí aj ona s odhryznutou hlavou

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet Peggynka
Líška odvlečie korisť,ja tipujem na kunu...že vraj ich zabíja,lebo sa ich bojí
tannenkau Veru veru.

Ket sa slépky združia do stáda, tag sú nebezpečné jaghovado !

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som Anika61
A naco Ti je vediet,co ich zabija-radsej sliepky zabezpec tak/kurin,oplotenie/,aby sa to neopakovalo.

Tak toto je na doplnenie-takto vyzera kuna skalna a poviem Ti, mala riadne drápy a riadne tesáky...liezt vie velmi dobre.
Dalej pises -sliepky spia v korunach stromov- aj keby som mala IQ-99,tak v tych korunach nad ranom/ako pises/by ich tak mohol zrat pes Falco:-) :-)
Naposledy upravil Anika61 : 26.04.15 at 12:20
IMG_20141129_142343.jpg  
tannenkau ""
Dnes 12:08 / Anika61
A naco Ti je vediet,co ich zabija-radsej ""

ho predbehni.
A máš pokoj .
ludmilaikov Tiež ma dnes ráno napadlo, že Faco.

pankratz je offline (nepripojený) pankratz

pankratz
Treba vyložiť steny, podlahu, dvierka a strechu dierkovaným plechom z vnútra, tak aby sa nemohla prepchať, lebo kuna aj lasica je tenká a pretiahne sa aj cez malú škáru.
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
ludmilaikov Iba ak by som oplechovala stromy. Moje sliepky spia v korunách.
pankratz A myslíš, že kuna a lasica nevedia loziť po stromoch, alebo konároch ???
marjankaj Tebe pomôže už iba jedna rada.
No keď nebudeš mať žiadnu sliepku, tak to zabíjanie sliepok určite prestane.
buchač marjankaj

Asi by bolo najlepšie vyhlušiť čím skôr a osobne...aspoň nejaký osoh z nich bude...
marjankaj Alebo tak.
Aj zahlušiť zadávateľku, by vyriešilo problém.
  zbaliť

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj nunenko
zabi susedovi psa, ak budú hlavy sliepok padať naďalej susedovho psa môžeš vylúčiť, hľadaj ďalej, ja podozieram jednu tvoju sliepku, že likviduje konkurenciu.

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (1)
tannenkau
Neužitočné (1)
Nevhodné (2)
-2

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
kopretinka 21.04.15 06:12 priradil do Porady
kopretinka 21.04.15 06:11 odstránil(a) z Porady

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.