Zavrieť

Porady

mozem rozdelit resp. odkupit pozemok s exekuciou?

dobrz den, potrebovala by som poradit ohladom pozemku, zdedila som pozemok kde vlastnim 1/2 a 1/2 vlastni matkina pribuzna,
problem je ze som sa dozvedela ze na podiel matkinej pribuznej je uvalena exekucia, jedna sa o jeden list vlastnictva na ktorom su tri parcely s roznou vymerou, vsetko su to parcely E, mozem poziadat o rozdelenie pozemkov tak aby som vlastnila svoju polovicu vylucne sama a tym sa zbavila exekucie? alebo v pripade ak to nie je mozne odkupit ten zvysny podiel?
a s kym mam potom jednat? kto stanovi cenu? ako mam postupovat? dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    sami sa musite ako spoluvlastnici vysporiadat, ak sa nedohodnete, moze rozhodnut sud- nastudujte si "vyporiadanie podieloveho spoluvlastníctva". Kedze su tam exekucie, druhej spoluvlastnicke bolo pravdepodobne zakazane nakladat s nehnutelnostou,takze nemoze ziadne dohody uzatvarat. http://opozemkoch.sk/pojmy/index.php?ic=183

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    V prvom rade by som spoločne so spoluvlastníčkou oslovil exekútora, aká je výška pohľadávky.
    Ak je to menej, ako kúpna cena, za ktorú by si chcela nadobudnúť zostávajúcu polovicu nehnuteľností, dohodni sa s príbuznou, uzatvorte zmluvu, dajte si vyčísliť u exekútora výšku pohľadávky, časť kúpnej ceny zaplatíš exekútorovi, časť príbuznej a spoločne s návrhom na vklad dáte aj výmaz exekúcie od exekútora.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako @clen spomínal: nakoľko je na podiel z pozemku uvalená exekúcia, nie je možná žiadna dohoda. A keďže príbuzná ma na každom štv.metri pozemku svoj podiel, prakticky ani ty s ním nemôžeš nakladať (paradox). Takže zostáva jedine súd a vysporiadanie podielového vlastníctva, potom vypracovať geometrický plán (určí sa presná hranica tvojho pozemku a budeš mať LV na svoju presnú časť) a potom si s ním môžeš nakladať podľa ľubovôle....
    O tomto (vysporiadanie pod. vlastníctva) by sa mal však dozvedieť i exekútor, aby vedel, na čo a kam "siahnuť"....

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Mozes v drazbe vedenej exekutorom za vyvolavaciu cenu kupit podiel spoluvlastnika a stanes sa vlastnikom celeho pozemku. Alebo mozes za povinneho zaplatit exekutorovi vsetky vymahane ciastky s prislusenstvom a ukoncit tym exekuciu - tak sa ale nestanes vlastnikom celku, iba budes mat voci matkinej pribuznej pohladavku.

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    v prvom rade exekúcia podielu spoluvlastníka sa tvojho majetku priamo netýka, to znamená, že nie je potrebné v tomto štádiu nič vyporiadať ani odkupovať ani sa obávať iných obmedzení. Užívaš pozemky tak ako doteraz, nič sa z tvojho hľadiska nemení.
    Navyše treba mať na pamäti, že rozdelenie pozemku nie je vždy možné, napr. ak ide o lesný pozemok alebo poľnohosp. pôdu v extraviláne platí zákaz drobenia pozemkov (5000 m2 v prípade lesných a 2000 m2 v prípade poľnohosp. pozemkov).
    Ako spoluvlastníčka máš predkupné právo, exekútor nemôže predať skôr ako ti ponúkne na odkúpenie predmetný spoluvlastnícky podiel.
    Naposledy upravil majkii : 01.05.15 at 20:08

    mozem rozdelit resp. odkupit pozemok s exekuciou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.