Zavrieť

Porady

Viazaný finančný agent a rozšírenie živnosti

Zdravim pracujem pre jednu poistoovnu ako viazany financy agent , dostal ale tiež ponuku pracovať ako recepčný na živnosť len si potrebujem tú živnosť či čo to mám rozšíriť o informátorske a recpčne služby, je to možné prosím Vás: Za všetky odpoveda dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Činnosť viazaného finančného agenta nie je živnosťou.
    Popri tejto činnosti však môžeš mať aj živnosť.
    Práca recepčného ale spĺňa definíciu závislej práce ak ju vykonávaš ako jednotlivec.

    Ak by si ale zabezpečoval informátorské a recepčné služby v plnom rozsahu, teda so svojimi zamestnancami - teda nie sa striedať na pracovisku s inými recepčnými na živnosť, tak je to možné.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jancibakanci a ako , čo vlastne som som szčo, lebo to mi piu všade, ja mam v tomto kus chaos, etda kus-dosť, nerozumiem tomu prvemu odstavcu, ja by som pracoval pre ineho zamestnavala a striedal sa s kolegovcamii v tej praci, ako zamestaanec ale na zivnost: teda ja si potrebuje otvoriť živnosť áno? ak chcem pracovať pre tu spoločnosť? a to mám ako postupoovať? prosim ta, toto co mam by som si nechaal nakolko mam viazanost ako agent este par mesiacov a popri tom si musim este vybavit riadnu zivnost ? co to vsetko vlastne stoji ? a co mi tam treba .pekne dakujem
    veronikasad Prečítaj si ešte raz odpoveď od avalik. Činnosť viazaného agenta nie je živnosť, len pre účely zdravotného a sociálneho poistenia sa považuješ za SZČO.

    Práca recepčného naplňa znaky závislej práce (nemala by sa vykonávať na živnosť). Zamestnávatel by mal s tebou uzatvoriť riadnu pracovnú zmluvu s nárokom na mzdu.
    jancibakanci on chce zamestanat riadne na zmluvu len mi volal ze pre neho to bude lepsie kedze som szčo , ze sa amm rozmysliet lebo denne mu chodia 10 tky ziadosti a uprednostni mna , ja som mu vyysvetlil ze toto zivnost nie ako taka, a on mi len stroho povedal ze sa mam rozmysliet , a e to super praca tak sa na to nehccem vykašlať. teraz je s pracou , však viete ako
    veronikasad ako finančný agent platíš odvody do sociálnej poisťovne ?
    jancibakanci zatial nie lebo este nie som "szčo" 12 mesiacov po 12 mesiacoch budem musieť platit
    veronikasad To čo si napísal vôbec nie je pravda. Registrácia v SP závisí od výšky obratu=tržieb. K príjmom fin. agenta sa ti v prípade výkonu práce recepčného na živnosť bude pripočítavať aj tento príjem.

    Ak nastúpiš ako zamestnanec, vznikne ti v prípade nemoci od 1. dňa nárok na nemocenské, resp. náhradu príjmu, stravné lístky, dovolenku. O to všetko budeš v prípade výkonu práce na živnosť ukrátený.
    Navyše, ak príp. kontrola Inšpektorátu práce posúdi výkon práce ako závislú činnosť, dostaneš pokutu ty aj zamestnávatel.
    jancibakanci ja za tie odvody viem ako sa pocitaju , ja momentalne ko agnt nemam ziaden prijem ja cakam uz len na 12 mesiac kedy budem musiet tuto akoze szco s poistovnou zrusit , inak by som dostaal pokutu cize cakam do 16 juna a chcel som zrusit, do novej praci ma volaju s tym ze si mysleli ze si iba rosirim zivnost o informatorske a recepcne prace a to je vsetko,len ja som im hovoril ze ja zivnost ako taku nemam, majitel firmy mi len poovedaal rozmyslite si to ja mam denne 10-tky ziadosti vs by som vzal hned koli zivnosti, takze pochybujem ze by tam bol enjaky problem s inspektorátom, gastro listky tiez neriesim, ide mi o prijem a tu v okrese RS je kazda praca dobra, ja som nechcel na zivnost teda este ani nie som rozhodnuty ale jasne mi zamestnavatel povedal ak nie na zivnost nevie ci uspejem ako uchadzač, aj palt mi povedal a je to ok po odpocitani odvodov budem mat nieco viacej ako sa zaraba tu naokolo, len som sa pytal ci si mozem rozsirit tu zivnost ci co to je , takze ste mi poradili ze nie len otvorit riadnu zivnost ,
    veronikasad ŽU vydáva na každý predmet podnikania samostatný živ.list. To ostatné čo si napísal je tvoje rozhodnutie.
    jancibakanci Takže konečne mi zdvihli na ŽU, takze mozem podnikat na toto iste ičo čo mam , teda ako viazany financny agent len vyplnim tlacivo akou formu rozsirenia a hned vten den mam rozsirenu zivnost aj o informatorske sluzby, cize nie je problem s viazanym financnym agentom , ani s NBS, proste to pojde dalej na to iste ičo čo mam aj teraz
    veronikasad Nikto ti na Porade netvrdil že budeš mať dve IČO. Len činnosť fin. agenta nijako nesúvisí s novým predmetom podnikania.
    jancibakanci ja nikde nespominam dva krat ičo, len som sa pytal ci mozem ako viazanay financny agent vykonavat aj inu cinnost a odpoved som dostal skor ci neskor , a dozvedel som sa aj ine veci takze dakujem
      zbaliť

    Viazaný finančný agent a rozšírenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.