Zavrieť

Porady

Môže si zamestnanec napísať sám pracovnú náplň?

1.Hlavný kontrolór mesta pri kontrole zistil, že riaditeľ školy nemá napísanú pracovnú náplň. Nariadil riaditeľovi, aby si ju napísal sám. Je to v súlade so zákonom?
2. Pri nástupe do nového zamestnania na miesto referenta ma zamestnávateľ požiadal, aby som si sama napísala pracovnú náplň. Je to v súlade so zákonom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Pracovnú náplň zadáva vedúci pracovník oddelenia, útvaru alebo organizácie. Pokiaľ tak rozhodol, že pracovnú náplň si treba napísať, nie je o čom. Treba ju napísať, on skontroluje a padla. Samozrejme, keby som si náplň písala sama, tak si ju určite napíšem "lepšiu", ako by ju napísal môj vedúci. Takže na škodu to byť nemôže.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Gabi03, Dav, Kabaka123, Mária27, Katy a R, Terezia13
    6
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik ... lenže by ti ju šéf neschválil a pritvrdil by ešte viac, ako keby ju písal sám. Alebo možno nie, risk je zisk
    terezamaria toto sa často praktizuje, že si vedúci zamestnanci píšu pracovnú náplň.....vzorové náplne môžu byť zakotvené do organizačného poriadku, ale každá má prídavok, že o ostatných činnostiach rozhoduje priamy nadriadený vedúci pracovník, resp. vedúci organizácie.....
    tannenkau tak kerý ??
    vedúci, alebo nadriadený
    terezamaria nejeduj....priamy nadriadený vedúci pracovník :-)))
    tannenkau Ja som si raz písal tiež sám
    A kedže ja skor po nemecky (ako anglicky), tak som do požiadaviek na funkciu energetika dal nemčinu
    terezamaria však čoTi bolo bližšie, aspoň Ti to sadlo....:-)))
    tannenkau neboj
    vôbec mi to nepomohlo
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pracovná náplň vyplýva z organizačného poriadku. Kompetencie riaditeľa školy/štatutára sú uvedené aj v príslušných zákonoch.

    Podrobnosti v tejto súvislosti by mali byť uvedené v pracovnom poriadku organizácie.

    Môže si zamestnanec napísať sám pracovnú náplň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.