Zavrieť

Porady

Zadržanie VP,možné sankcie.

Zdravím,pred mesiacom mi bol odobratý VP za vážne porušenie zákona o cestnej premávke.Išlo o nedanie prednosti v jazde a následná jazda v protismere(0,5 sekundy)..ale aj tak.Uložili mi zákaz viesť motorové vozidlo.Proti tomu som sa následne odvolal a o pár dní idem na správne konanie.Vodičák mám od 17 rokov,teraz už mám 19 ale skutok sa stal mesiac pred ukončením skúšobnej doby(bez škodovej udalosti,pokuty...vzorný vodič som bol).Nemôžu mi uložiť pokutu pretože sa to stalo ešte keď som bol študent(teba bez príjmu).Akú sankciu asi môžem dostať ? polrok/rok ? psychiatra ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    372/1990 Zb.Zákon Slovenskej národnej rady o priestupkoch

    § 22
    (1) Priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky sa dopustí ten, kto

    k) iným spôsobom ako uvedeným v písmenách a) až i) sa dopustí porušenia pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom podľa osobitného predpisu,3d)

    3d) § 137 ods. 2 písm. g) až o) a q) až x) zákona č. 8/2009 Z. z. v znení zákona č. 313/2011 Z. z.


    (2) Za priestupok podľa odseku 1
    e) písm. k) možno uložiť pokutu od 60 eur do 300 eur a zákaz činnosti do dvoch rokov,

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    To, ze si bol vtedy student ta neospravedlnuje od zaplatenia pokuty. Bud si zarobis na brigade,alebo to za teba zaplatia rodicia.
    Ked sa citis dostatocne dospely a zodpovedny na soferovanie, musis mat aj dostatok zodpovednosti na zaplatenie pokuty,ak si to zasluzis.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hele - bývalý študent:
    To že si bol študent - irelevantné. Vodičák si predsa mal, bol si vodič (a vodičáky sa delia do skupín, nie podľa toho, či je študent, dôchodca, robotník, manažér)!
    Spáchal si dopravný priestupok? Spáchal! Spáchal si ho ako študent, alebo ako vodič?
    Podľa mňa - ako vodič (auto predsa nie je školská lavica).
    Takže - či máš, alebo nemáš príjem - ich to nemusí sr*ť - pykať sa musí!
    A nedanie prednosti, jazda v protismere - dva závažné dopravné priestupky (a mnohokrát smrteľné)

    Zadržanie VP,možné sankcie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.