Zavrieť

Porady

Kam potvrdiť tlačivo českej sociálky o príjme SZČO kvôli prídavkom na deti?

Prosím Vás, má niekto skúsenosť s podávaním žiadosti o rodinné prídavky v ČR a musel dokladovať svoj alebo manželov príjem ako FO (príjem zo živnosti). Na českej sociálke mi neochotná pani dala tlačivá s tým, že si to mám dať potvrdiť, tvrdila že na daňový úrad, ale tam mi nevedia čo potvrdiť, príjmy a výdavky tak akurát, ale to nie je potvrdenie o čistom príjme. Nemá to potvrdiť sociálka? Manžel platil následne odvody z minima, keďže zisk nemal. Nemáte niekto s tým konkrétne skúsenosti? Česká neochotná pani mi nedvíha a som momentálne na SK, potrebujem to doriešiť. Veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak je manžel szčo - tak len na DU ti potvrdia jeho príjem za rok 2014 - ak tam podával DP
    pozri tu - čo všetko sa zahŕňa do príjmu na tieto účely http://zakony.kurzy.cz/117-1995-zako...ragraf-4-az-6/

    ... a neviem, čo myslíš pojmom "sociálka"? ...
    - ak poberal najké dávky zo SP ?? - nemocenskú dávku, alebo dávku v nezamestnanosti, alebo dôchodkovú dávku - tak to ti tam môžu potvrdiť.
    - ak treba potvrdiť príjmy, ktoré vypláca UPSVaR?? - napr rodičovský príspevok .. - tak to zase potvrdia tam.
    primi Dakujem za za info, socialku mam namysli v suvislosti, ze mu stanovovala vysku odovodov, t.j. z nejakeho príjmu (v tomto prípade minimálneho, keďže nemal zisk.)
    to y toho linku co si mi poslala y bodu 4 by malo byt ono:
    4. ostatní příjmy uvedené v § 10 odst. 1 písm. a) až g) a v § 10 odst. 9 zákona o daních z příjmů,
    a to po odpočtu výdajů vynaložených na jejich dosažení, zajištění a udržení, přičemž jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, považují se za výdaje vynaložené na jeho dosažení, zajištění a udržení předpokládané výdaje, po odpočtu dalších výdajů, odpočítávaných z takových příjmů podle zákona o daních z příjmů, po odpočtu pojistného na důchodové spoření, pojistného na sociální zabezpečení a pojistného na veřejné zdravotní pojištění, pokud nebyla pojistná zahrnuta do těchto výdajů, a po odpočtu daně z příjmů připadající na tyto příjmy,

    akurat, že na DU mi nulu nepotvrdia...Ale skusim to vytlacit a ukaat to na danovom urade, vdaka aj za to!



    POPROSIM NIEKOHO KTO MA KONKRETNU SKUSENOST A VIE PRESNE CO TAM DAVAL POTVRDZOVAT. DAKUJEM

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    No pozerám potvrdenie o príjme a nevidím tam potrebu potvrdzovania. ... oprava, v tlačenej verzii sa už zobrazuje miesto na razítka. Musíš vyplniť údaje. Pri vypĺňaní si pozri príslušné paragrafy zákonov.


    Doklad o výši ročního příjmu - https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs...DVLUNxYbDSWKXF

    Tento doklad slouží jako příloha k žádosti o přídavek na dítě.

    Doklad musí podat každá ze společně posuzovaných osob, která měla v příslušném rozhodném období alespoň jeden z příjmů uvedených v tomto tiskopisu. Jeden doklad přitom může sloužit současně jako příloha k několika žádostem.

    Rozhodným obdobím1), za které se zjišťuje příjem pro nárok na dávku přídavek na dítě v období od 1. října 2015 do 30. září 2016, je rok 2014, od 1. října 2016 do 30. září 2017 je rok 2015 atd.


    Žádost o přídavek na dítě - https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs...zyMDs38qfLnWW_

    Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na internetové adrese http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

    A tu je link na zákon o prídavkoch v ČR http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1995-117 ... ostatné české zákony si tiež vyhľadáš na danej stránke.
    Naposledy upravil avalik : 18.05.15 at 12:01
    primi Dakujem, ceske linky mam nastudovane, uz som o level vyssie, bola som osobne a dostala do ruky tlaciva a info co mam s nimi spravit, akurat ze nie velmi konkretne, len take zamlzene ))
    (na webke nie je vsetko a hlavne tam su vseobecne info pre cechov, ktori nemusia davat potvrdzovat ako pises, lebo ich socialka sa moze spojit s financnym uradom a preverit si to sama.) U kazdej narodnosti resp, prijmov z inej krajiny mimo ČR chcu nieco ine....

    vdaka

    Kam potvrdiť tlačivo českej sociálky o príjme SZČO kvôli prídavkom na deti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.