Zavrieť

Porady

Daňová licencia

Ahojte, mám nasledovný problém. Podnik v roku 2014 mal obrat k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia nad 500 000 €. Výsledok hospodárenia po zdanení -59 858 €, daňová strata -77 432,95 €. Na daňovom priznaní sme označili, že neplatíme daňovú licenciu. Máme platiť daňovú licenciu podľa údajov, ktoré som hore napísala a teraz podať dodatočné daňové priznanie a ihneď platiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    https://podpora.financnasprava.sk/06...8ovej-licencii

    Ak daňovník k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty (DPH) a dosiahne ročný obrat neprevyšujúci 500 000 €, platí DL vo výške 480 €.

    Ak daňovník k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia je platiteľom DPH a dosiahne ročný obrat neprevyšujúci 500 000 € platí DL vo výške 960 €.

    Ak daňovník k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia dosiahne ročný obrat prevyšujúci 500 000 € bez ohľadu na skutočnosť, či je alebo nie je platiteľom DPH, platí DL vo výške 2 880 €


    Podať dodatočné DP a zaplatiť licenciu. Vychádza mi to, že máte povinnosť platiť licenciu vo výške 2.880€


    .... teda, ak pod pojmom podnik máš na mysli s.r.o., alebo a.s.



    http://www.porada.sk/t184188-danovy-...-1-2015-a.html

    § 154
    Správne delikty
    (1) Správneho deliktu sa dopustí ten, kto
    e) uvedie v daňovom priznaní alebo dodatočnom daňovom priznaní daň, ktorá je nižšia ako daň, ktorú mal v daňovom priznaní uviesť,


    § 155
    Pokuty
    (1) Správca dane uloží pokutu
    f) vo výške rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky a sumy
    1. o ktorú správca dane zvýšil rozhodnutím vydanom vo vyrubovacom konaní daň uvedenú v daňovom priznaní alebo dodatočnom daňovom priznaní alebo zaplatenú podľa osobitných predpisov bez podania daňového priznania, za správny delikt podľa § 154 ods. 1 písm. e) a f),

    http://www.danovecentrum.sk/clanok-z...dc-11-2014.htm
    Naposledy upravil kn-alka : 19.05.15 at 05:06
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    szisza Ďakujem pekne, presne ten ročný obrat sa z čoho počíta? Dúfam, že som to pozerala dobre.
    kn-alka máš to zodpovedané v otázke č.6
    szisza Ďakujem ešte raz! Aká tam bude pokuta, neviete náhodou?
    kn-alka ... a čo tak pohľadať v zákonoch?
    szisza Áno, áno máš pravdu, ale po zistení včera večer som zostala zhrozená z tohto celého a panika je veľký pán. Ďakujem ešte raz!
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.