Zavrieť

Porady

kúpa auta v exekucii

Dobrý,chcela by som sa poradiť...Bohužial vo veci tej,že sme kupili auto,ktore sme pri prepise zistili,že je v exekucii a nedá sa prepísať.Majitelka auta nam peniaze nechcela vrátiť,samozrejme,že sa vyhovárala,že už peniaze minula(hned na druhy deň),dokonca prišla s viacerými nabitými chlapmi ked sme sa chceli o tom porozprávať a bola viac než drzá,že čo chceme...Potom sme sa jej už ani dovolať nemohli,nedvíhala neodpovedala na sms,alebo ked dvihla urobila sa že nevie o čom hovoríme.Arogancia 1.stupňa.Potom nam dokonca napisala výsmešnu správu,že máme čakať exekutora,že si ho príde pofotiť.Nechce nam dať taktiež doklady o poistke,biela,zelená karta,pritom si može vyžiadať nové a poslať.Auto by sme ešte radi využili,kedže je naše prvé.Chceli by sme vedieť aké riešenie by ste poradili?Podať trestné oznámenie? Vraj je to nanič...Dáma , sme zistili , že má na krku podmienku a policajtom je známa.Dakujem
Naposledy upravil jetovkeli : 24.05.15 at 06:24 Dôvod: chyba
5 komentárov     zbaliť
CARTEL Dobrý deň, no je to po právnej stránke nepríjemná situácia, lebo ak už dostala upovedomenie o začatí exekúcie /čo vzhľadom na Vami opísanú sit. dostala a nepodala námietky ani neuhradila dlžnú čiastku oprávnenému z exekúcie/ môže, resp. je uvedené auto predmetom exekúcie a povinná bola povinná sa zdržať akéhokoľvek nakladania s predmetom exekúcie - tzn., že spáchala TČ podvodu a byť Vami to spolu s dôkazom - kúpnou zmluvou oznámim čím skôr na najbližšej stanici PZ. V papieroch bola predpokladám uvedená ako držiteľka/ majiteľka vozidla ona, konali ste dobromyseľne....napriek tomu, že k autu už môže uplatňovať súčasne zádržné právo exekútor, aj keď kúpa k hnuteľnej veci prebehne jej odovzdaním, nemôžete vzhľadom na neumožnenie prepisu na inšpektoráte predmetné auto užívať- navštívte v tejto veci skúseného advokáta/ v prípade nedostatku prostriedkov sa odporúčam obrátiť na centrum právnej pomoci, ktoré je v každom krajskom meste....
ivka70 Cartel, cez komentare sa tu neodpoveda ... Bolo by dobre to presunut do riadnej odpovede
buchač ivka

...a nevraviac o tom, že KAŽDÁ odpoveď obsahuje reklamný link na spoplatnené rady !!!!!!!
ivka70 Heh, hej, ale nebude ... Obsahovat
spajder hmm nechcem ta nasr.t ani nic podobne ale ked si kupis od barjakeho smelinara auto tak nemozes cakat pozlateny lak..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    jetovkeli...sivkely...

    http://www.porada.sk/t260222-podvod-pri-kupe-auta.html
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jetovkeli To som teda Zaujimalo by ma ako od nej dostať tie doklady ...Kedže od poisťovne ich može žiadať len ona.Je taká zákerná,že nám ich ani nedá!
    draik Nijako ich nevymôžete, keďže nemôže nakladať so svojím majetkom. Zaoberal by som sa tým, ako dostať s5 zaplatenú kúpnu cenu.
    jetovkeli tak to už asi bez šance...Ako by sme ich vymohli ked ona nema žiadne prostriedky nič.takím nikdy nič sudy nespravia ani nevymohnú,ked nič nemaju nevlastnia
    bulina Keď dnes niekto kupuje sluchátka tak si pozerá milión recenzií, pozerá cenové porovnávače ale keď kupuje auto tak sa nechá ošuškať.
      zbaliť

    kajka377 je offline (nepripojený) kajka377

    kajka377
    ja by som podala trestne oznamenie na tu damu- zmluvu o kupe mate a exekucia ta spomenuta nieje a taktiez by som si ulozila smsky, ktore ta dama posielala a vysmievala sa vam... Skoda, ze ste si skor nezistili, ci auto nie je v exekucii, alebo ci nie je kradnute...
    misoft Nuž.... ak niekto takto podvodne predáva... je tu i možnosť, že osoba uvedená na papieroch ani neexistuje, predávajúca sa istotne nepreukázala dokladom totožnosti a ak áno, istotne nejakým odcudzeným a sfalšovaným.....

    bulina je offline (nepripojený) bulina

    bulina
    Kúpite auto cez nejaký inzerát alebo od ferka na ulici a potom zisťujete riešenie na porade..keby ste sa zamysleli predtým ako auto kupujete. Prečo ste radšej nekúpili v značkovom autobazáre tam vám toto nehrozí.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dmc znackovy autobazar...no to som sa narehotal.
    buchač dmc (Dnes 12:11) znackovy autobazar...no to som sa narehotal.
    ============================

    Žeby ...AAA ???

    Tam ojebabrú ešte viac ako dajaký degeš...
    lujza.j Znackovy autobazar...to je ako kupit v De od turka alebo balkanca....tiez budu mat upravene najzdene km....
    misoft A zaručene vždy bude po prvom prvom prvom prvom majiteľovi absolútne bez chyby (tú poskladanú karosériu si nevšímajte a rám je kvalitne zatmelený epoxidom )
      zbaliť

    kúpa auta v exekucii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.