Zavrieť

Porady

Vymáhanie nedoplatku na energiach od nájomníka.

Dobrý den, prosím Vás o radu. Nájomník spravil velku spotrebu energii v byte ( studena a tepla voda- mám k tomu aj podklady vyuctovanie z bytoveho druzstva). Dohodli sme sa ze ku koncu mesiaca v podnajme končia. Ale nevedia mi vyplatit pri preberaní celu čiastku nedoplatku. Ked vyhotovím splátkový kalendár, a obaja ho podpiseme je súdne vymáhatelný v prípade žeby ho prestal najomník splacať a chcela by som sa s ním sudit? prípadne je mozne toto dat na exekuciu? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    Záleží aj na tom ako máš sformulovanú zmluvu o prenájme s podnájomníkom. Žalovať môžeš vždy a aj vysúdiť-či peniaze aj dostaneš to ti na tom našom Slovensku nezaručí nikto. Stáva sa, že chudáci v mercedesoch "nemajú nič"
    Naposledy upravil mackoivan : 31.05.15 at 12:16
    mirma ako hovoríš oprieť sa o zmluvu...

    mirma je offline (nepripojený) mirma

    mirma
    ak je zmluvne všetko v poriadku tak môžeš podať žalobu a bude sa to riešiť, poprípade im pohroz zrušením nájomnej zmluvy ak ti to nevyplatia...

    Vymáhanie nedoplatku na energiach od nájomníka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.