Zavrieť

Porady

cestovny pas bez odtlackov prstov - da sa ziskat?

Anketa: Co si myslite o povinnom odovzdani odtlackov do cestovneho pasu?

Počet hlasujúcich
1. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Je to normalne pre dnesnu modernu spolocnost a potrebne / vobec mi to neprekaza.

    0 0%
  • Nie som s tym celkom stotozneny a uprednostnil by som ine riesenie zabezpecenia.

    1 100.00%
kedze v kazdej krajine EU sa uz cestovny pas bez odtlackov vybavit neda a europsky sud v luxemburgu uz davno potvrdil, ze je to v poriadku, je tu nejaka ina moznost ako ziskat cestovny pas ineho statu, kde odtlacky este netreba odovzdat?
za predpokladu, ze teraz ziadny platny pas nemam - teda vlastne nikam mimo EU si novy ist vybavit nemozem.

nasiel som blog https://akozmiznut.wordpress.com/ kde sa o niecom podobnom pojednava, ale vsade je jeden z bodov aj vycestovanie do danej krajiny za ucelom ziskania pasu. ta stranka je velmi stara a autor sa uz neda kontaktovat.

cital som sice, ze odtlacky su ulozene len v cipe v pase a nikde inde sa neukladaju ... ale stale sa nemozem zbavit predtuchy, ze predsa len v nejakom tom policajnom pocitaci ostavaju zapisane na dlhsie, ci uz nahodnou chybou alebo inym umyslom.

nechcem teraz riesit moj vnutorny problem s odovzdanim odtlackov, ale ci sa realne da vybavit pas niekde bez nich.

napada ma jedine na obciansky vycestovat do nie-EU krajiny (mozno svajciarsko, norsko, island) a tam ziskat pas (ak vobec este oni maju bez odtlackov), len to urcite nebude jednoduche ho tam ziskat.

potom este v zakone sa nieco pise, ze ak obcanovi nemozno odobrat odtlacky prstov napr. kvoli zraneniu, tak sa mu neodoberu a dostane pas aj bez nich, ale s platnostou iba 1 rok.
plus netusim ako to overuju a ked pridem na policiu so zafacovanymi prstami na oboch rukach, asi to neprejde (bez lekarskeho potvrdenia)...

kedysi davno som pocul aj o tom, ze vraj panamsky pas sa da lahko ziskat iba za peniaze, ale na internete som o tom nic nenasiel.

vie niekto o nejakom konkretnom elegantnom rieseni?
sm-0623-004c-odtlacky.rw.jpg  
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Preco si myslis, ze nejaka ina krajina ti vyda svoj pas, ak do nej vycestujes?

Na narok na pas treba predsa obcianstvo.
A to sa neziskava len vjazdom do danej krajiny , ani v EU.

Takze ak si obcanom SR, mozes ziskat pas len tejto krajiny.
Ak tato krajina vydava nove pasy len s biometrickymi udajmi, tak bud si zoberies tak yalebo o pas vobec nepoziadas (a nebudes cestovat do krajin, kde je pas potrebny a nestaci ID karta.

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kopretinka
môžeš si ufiknúť prsty,potom určite od teba odtlačky pýtať nebudú.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
denial Hovoriť striebro, mlčať je zlato. (Slovenské príslovie)
marjankaj Tak čo ti bráni aby si sa tým riadil?
lujza.j Nemusi sa ist az do extremu...fiknut prsty.....staci odstranit dostatocne zarodcne vrstvy papilarnych linii a bude .....nove "daktilky" "nedorastu".....ono aj odtlacok ucha ma kazdy clovek jedinecny....
  zbaliť

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
Etiketa porady, bod č. 7:

Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona.

Tému uzatváram

cestovny pas bez odtlackov prstov - da sa ziskat?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.