Zavrieť

Porady

dodatočný KV DPH

Dobrý deň, chcem sa spýtať teraz mi prišli dve faktúry ešte do apríla, KV aj DPH je samozrejme podané, teraz musí odísť dodatočné priznanie. Ale v dodat.KV DPH vlastne len doplním tie faktúry ??? Program mi to nevie urobiť, takže to vyriešim ručným nahodením, ale ako ? Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Pokiaľ ide o tuzemské faktúry, nemusíš podávať DDP..... Uplatníš si odpočet v mesiaci máj, alebo jún....

    (2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zrejme ide o dodávateľké faktúry. Tak tu nemusíš podávať DDP ani DKV, nárok na odpočet si môžeš uplatniť aj neskôr ako vznikol. Platí § 51 Zákona o dph.
    73stanley ano sú to dodavateľské , obe prišli 2.6. - ale jedna je tuzemská a druhá je za služby z EU
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tina.mm Ani pri dodávateľskej FA z EÚ nemusí podať dodatočné DP?
    zabu a ked mi pride na zauctovanie dodavatelsky dobropiis - tak to musim spravit dodatocne DP?
    evuš Nie, nerobíš DDP - dobropis zaúčtuješ k dátumu, kedy Ti prišiel...
    tina.mm Dobropis ide do toho mesiaca, v ktorom ho doručia do firmy. Ak sa mýlim, tak ma, prosím, opravte.
    zabu tak nam do firmy prisiel dobropis za januar v januari, len ho konatel stratil a dal mi ho v aprili. vtedy som spravila dodatocne DP a aj dodat.KV. Tak mam teraz v tom nejasno, ako to staci spravit do buducna?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.