Zavrieť

Porady

začínajúci chovateľ

Dobrý deň
Chcel by som Vás poprosiť o rady. Kúpil som si liaheň nasadové vajcia kuriérom z piešťanskej farmy. Z 52 vajec sa mi vyliahli len 4 kuriatka, 6 sa vyvíjalo ostatné boli čisté. Do budúceho liahnutia by som to chcel odladiť. Mám pár otázok. Keď mi prídu kuriérom vajíčka majú sa nechať 24 hodín nechať stať? Našiel som článok kde ich človek ponára do vody 37C na 3 hodiny skúšali ste to? Aká ma byť teplota a vlhkosť v liahni ta teplota sa ráta na úrovni vajíčok? Ak sa rošty natáčajú každé 2 hodiny netreba vajíčka otáčať? V liahni je ventilátor, treba otvárať liaheň,alebo kropiť vajíčka? Vajíčka majú byť špicatým koncom dole? Po vyliahnutí kuriatka kŕmiť len zmeskou a čajom?
Ďakujem za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ved si sa mal popytat vsetky podrobnosti v tej farme,kde si kupoval vajcia. Urcite by ti vedeli vo vsetkom najlepsie poradit.

    Alebo pouzivaj GOOGLE, najde vela odbornych stranok, kde sa schadzaju chovatelia hydiny a vymienaju si rady.
    https://www.google.at/search?q=chova...WRDorWU8f5g9gD
    arizona 12.06.15 22:24 odstránil(a) z Porady

    začínajúci chovateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.