Zavrieť

Porady

vrátenie vodičského preukazu

Ahojte, dnes mi volal strýko ktorému zobrali Vodičský preukaz kvôli jazde pod vplyvom alkoholu. Odvolal sa súd mu aj vyhovel teraz má isť na testy a na Policii mu povedali, že má napísať žiadosť o vydanie či vrátenie vodičského preukazu, on mi tvrdí , že stačí napísať niečo stručne typu :
Dole podpísaní Jozko Mkrvička žiada narodení 1. 1. 1998 žiada týmto o vrátenie vodičskeho preukazu číslo 45641. Za kladné vybavenie mojej žiadosti vopred Ďakujem .

Fakt stačí niečo takéto alebo treba napísať niečo ešte k tomu ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Dopisat na zaklade coho-preco ziada....
    Ladislav261987 Ďakujem takže niečo takéto treba napísať :

    Dňa 02. 12. 2011 mi bol odobratý vodičský preukaz za jazdu pod vplyvom alkoholu, na základe toho mi okresný súd v Prievidzi uložil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá po dobu dvadsať mesiacov. Po uplynutí polovice trestu som podal žiadosť o podmienečné upustenie zvyšku trestu, ktorej okr. súd vyhovel a upustil mi zvyšný trest zákazu vedenia motorových vozidiel so skúšobnou lehotou päť mesiacov s platnosťou od 14. 03. 2013 Keďže som svoj čin veľmi oľutoval, uvedomujem si všetky následky ktoré mohli vzniknúť a tak isto som si z trestu zobral ponaučenie nakoľko som bol vodič z povolania a prišiel som svojím konaním o prácu a dostal sa tak do finančných problémov a chcem čo najskôr znovu pracovať ako vodič z povolania, preto Vás žiadam o vrátenie vodičského preukazu.
    lujza.j Na zaklade coho znamena odvolanie sa na rozhodnutie sudu xy zo dna xy spisova znacka xy....co sa pise v rozhodnuti....+ mozes ako prilohu foto rozhodnutia sudu..

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dopísať aj tie súdne rozhodnutia.
    Kedy mu bol odobraný VP a rozhodnutie súdu o vrátení...dátumy a čísla pojednávaní.

    Poznámka :

    ...narodení, podpísaní ....správne sa píše - narodený, podpísaný...
    Ladislav261987 ďakujem , ako neviem prečo to chcú ak tam bol už aj s papiermi čo dostal zo súdu a bolo mu povedané, že v utorok a v štvrtok sa robia testy a je už na ňom kedy tam pôjde. O tých žiadostiach mu nepovedali nič.
    buchač Lebo na základe žiadosti sa predsa všetko okolo toho odvíja. Predsa poliši nevydajú VP len tak.
    ...a všetko sa pekne krásne zaeviduje do karty vodiča.
    Pochopil ?

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Žiadosť je jedna vec, pred získaním VP s5 povinnosť absolvovať úspešne testy + vyšetrenie na závislosť od alkoholu a následné sedenia druhá. Nie je to lacná záležitosť.
    Ladislav261987 No sedenia už má za sebou to musel ako prvé po odobraní VP ak dobre viem. Potom musel počkať kým mu skončí aspoň polovica trestu a môže sa podať odvolanie. On už bol aj na súde kde mu odpustili zvyšní trest s 5 mesačnou podmienkou, už dostal aj rozhodnutie od súdu ktorý zobral na PZ kde mu povedali že môže prísť robiť test ale potrebuje aj žiadosť aby mu po uspešnom absolvovaní testu vrátili VP a to som potreboval napísať.

    vrátenie vodičského preukazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.