Zavrieť

Porady

excel - zobrazenie dátumu poslednej zmeny dokumentu v bunke A1

Dobrý deň,
vie mi prosím niekto poradiť ako nastaviť, aby sa mi v bunke A1 pri každej zmene dokumentu automaticky objavil dátum poslednej zmeny?
ďakujem
3 komentárov     zbaliť
marjankaj A aj čas by si tam nechcel? A ako PC zistí, že tam máš nastavený správny čas a dátum?
jaadriana Čas tam nepotrebujem. V praxi by to malo fungovať takto - otvorím excel súbor, vykonám úpravy, zatvorím. Pri ďalšom otvorení budem mať v bunke A1 dátum, kedy bola vykonaná posledná úprava. Ak dokument len otvorím a neurobím žiadnu zmenu, tak tam bude stále ten pôvodný dátum. Asi to vysvetľujem príliš komplikovane, ale veľmi by mi pomohlo ak by sa to nejako dalo nastaviť.
marjankaj A niekto chytrý si nastaví dátum z minulého storočia, pomení ti súbor, uloží a dátum vráti naspäť. To budeš kukať na akom PC to urobil v roku 1915.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Dá sa to urobiť makrom nasledovne:

    1) ALT + F11 - otvorí editor VisualBasicu (editor makier).

    2) Dvakrát kliknúť na "ThisWorkbook" a vložiť tento kód v okne na pravej strane:

    Code:
    Private Sub Workbook_SheetChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range)
        On Error GoTo xErr:
        Application.EnableEvents = False
        Worksheets(1).Range("A1").Value = Now()
    xErr:
         Application.EnableEvents = True
    End Sub
    Do bunky A1, v prvom liste zošita, pri zmene vloží akt. dátum a čas.

    INFO:
    Príklad je urobený vo verzii Excel 2003, pre 2007 a vyššiu treba uložiť zošit ako zošit s makrami, t.j. NejakeMeno.XLSM
    Naposledy upravil PaloPa : 18.06.15 at 15:32 Dôvod: Doplnenie
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jaadriana Ďakujem. Mám excel 2010. Otvorila som Visual Basic ale nikde tam neviem nájsť "ThisWorkbook"
    jaadriana Už sa mi podarilo vložiť kód v okne Visual Basicu ale nefunguje mi to. Netreba to ešte nejako potvrdiť?
    marjankaj No to musíš vložiť do THISWORKBOOK
    alebo TENTO ZOŠIT ak máš slovenskú verziu
    Nie do MODULU
    jaadriana Už mi to funguje :-) Celý problém bol v tom, že keď som klikla na VBA, tak sa mi neobjavilo vľavo okno VBA Project - musela som si to nastaviť v karte View. Dôležité je, že to funguje.
      zbaliť

    excel - zobrazenie dátumu poslednej zmeny dokumentu v bunke A1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.