Zavrieť

Porady

Keď pracujem pre zahraničnú firmu (bez sídla na SR) ako jeho zamestnanec ale zo Slovenska, tak odvody platí zamestnávateľ alebo ja?

Zatiaľ len uvažujem o tejto možnosti lebo niektoré spoločnosti ponúkajú aj takéto riešenie.
Naposledy upravil 1Houser1 : 05.07.15 at 08:30
7 komentárov     zbaliť
arizona Aku mas zmluvu? Dal si malo konkretnych informacii
1Houser1 Nemám žiadnu zmluvu len som pozeral ponuky zahraničných firiem a chcem vedieť ako to funguje.
marjankaj A akú zmluvu ti ponúkajú. Je rozdiel, keď ťa tá zahraničná firma zamestná, alebo im budeš robiť dodávateľa.
arizona Ked ti daju riadnu pracovnu zmluvu,tak budu za teba aj odvody platit...na tvoju otazku tazko presne odpovedat,mozeme len hadat,ked ani ty nevies nic konkretne
Kristina ph Dobry den chcela by som sa informovať ak niekto vie co robit co sa týka podobnej otazky ako je uz položená s tym ze firma nemá sídlo na Slovensku a odporučili odvádzať co je treba manželovi z jeho platu na Slovensku aby sa tu o neho postarali keby nieco v nemocniciach. Taktiež dane to si est enevieme predstaviť koho sa toto môžeme opýtať alebo na aký úrad obrátiť .
misoft Založ si vlastnú otázku.
Zakladanie otázky formou komentára je proti pravidlám Porady.
https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zadávanie otázok
Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát."
Taynee Manžel nie je na SVK zamestnaný? Nie je poistený v zdravotnej poisťovni? Kto za neho odvádza sociálne a zdravotné poistenie? Určite je potrebné sa prihlásiť do ZP ako samoplatca, suma 66,78 eur/m.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Taynee je offline (nepripojený) Taynee

    Som to ja :) Taynee
    Ak tu na SVK firma nemá právnu entitu alebo to nepôjde cez ADZ ako dočasné pridelenie, najčastejšou formou spolupráce je dodávateľsky - prostredníctvom živnosti resp. FO - Sro. Priame mzdové náklady si navýšte o odvody, prípadne aj stravné, zarátajte plus používanie pracovných pomôcok ( mobil, internet, laptop), ak je potrebné auto - tak aj PHM a prípadnú amortizáciu. To by mohlo dávať dohromady fakturačnú mesačnú sumu resp. manday rate. Nerátala som náklady na office (vychádzam z toho, že pôjde o prácu z domu) a účtovníctvo vám bude robiť niekto známy za minimálnu sumu. Eventuálne si to pripočítajte do nákladov.
    Kristina ph Ďakujem vam pekne za odpoved

    Keď pracujem pre zahraničnú firmu (bez sídla na SR) ako jeho zamestnanec ale zo Slovenska, tak odvody platí zamestnávateľ alebo ja?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.