Zavrieť

Porady

Môže kúpna zmluva obsahovať aj zmluvu o zrušení vecného bremena?

Idem kupovať od súrodencov spoluvlastnícke podiely k domu. K nehnuteľnosti je zriadené vecné bremeno doživotného bývania v prospech matky. Tá súhlasí zo zrušením vecného bremena.
Môže teda kúpna zmluva obsahovať aj zmluvu o zrušení vecného bremena? Alebo to musia byť dve zmluvy - aj keď budú podpísané v jeden deň.
Rovnako návrh na vklad do katastra ak to bude aj všetko v jednej zmluve - asi budú musieť byť dva návrhy ? - keďže ide o dva úkony.
V tom prípade treba tú jednu zmluvu vlastne 4x pre kataster nie? - keďže ku každému návrhu sa dávajú dva.
A ešte by ma zaujímalo, pokiaľ by sa návrh na vklad podával elektronicky cez kataster - je tam kolonka Navrhovateľ - to som iba ja ako kupujúci ?

Ďakujem.
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ak nie je matka účastníkom kúpnej zmluvy, dohoda o zrušení vecného bremena sa do nej nehodí.
Urob dve zmluvy a dva návrhy na vklad. Platiť budeš rovnako. A môžeš to podať naraz.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Johnny14 Johnny14

Johnny14 je offline (nepripojený) Johnny14

ešte taká otázka - ak spravíme dve zmluvy - skúšam na katastri urobiť to oznámenie o zamýšľanom návrhu na vklad - v tej veci kúpy to ako tak chápem - ale to zrušenie vecného bremena neviem ako by som to tam zadal. Takže otázka znie - nebude čudné - že jeden návrh na vklad bude podaný elektronicky z katastra a druhý klasicky k vecnému bremenu? Alebo to radšej nemám kombinovať a oba návrhy podať v papierovej podobe.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Návrh na zrušenie vecného bremena sa môže dať hocikedy.
1 0
Johnny14 Johnny14

Johnny14 je offline (nepripojený) Johnny14

No len chceme to mať naporiadku tak preto to chcem mať vybavené jedno aj druhé, aj kvôli tomu, že sa asi bude dávať na dom potom záložné právo a s vecným bremenom to nepojde.
A vlastne v tej kúpnej zmluve môže byť spísané niečo v tom zmysle, že v čase podpisu tejto zmluvy je evidovaná k predmetnej nehnuteľnosti ťarcha - vecné bremeno - (napísané aké).... a potom v ďalšom bode niečo také - že toto vecné bremeno sa ruší osobitnou zmluvou podpísanou ten istý deň ako táto kúpna zmluva.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať