Zavrieť

Porady

Nedá sa pripojiť - Router TP Link

Chcem zmeniť heslo na routeru TP LINK TL WR1042ND, ale nemôžem sa vôbec pripojiť už druhý deň, hoci udávam adresu správne 192.168.0.1, tak isto aj heslo routera, tak predsa nie a nie sa dostať tam. Pred tým už mi to raz urobilo, ale po niekoľkých opakovaniach som sa tam dostal, teraz nie a nie. Kto vie, že v čom je problém, nech poradí. Vďaka za každú radu, ktorá mi pomôže vyriešiť môj problém. Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    robo197 je offline (nepripojený) robo197

    robo197
    Ak dobre viem, adresa je:192.168.1.1

    az potom zadás nick a heslo

    co som našjel na nete: Firmvér pre TP-Link s menom admin a heslom admin
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Väčšinou je to tak. IP je 192.168.x.x - no typ od typu má tie koncové iné, ale možností veľa nie je - len tri základné 0.1 ; 1.0 ; 1.1. A default prihlásenie je tebou spomínané (ovšem, ak to nezmenil jeho provider - i to môže).
    Tonin Nie, nič také, ako vravím už hore, tak to mám aj v návode na inštaláciu...
    robo197 Tak mozno si zmenil nastavenia- aj tak, ze si nechcel....Skus resetovat- kolík zatlacit s perom(na 3-5 sec) ,a urcite sa dostanes do rutru podla navodu.
    Ale si priprav prihlasovacie meno a heslo od poskytovatela netu...
    Tonin Veď to, len skadiaľ ho mám vziať?
    sthruska V zmluve ho nemáš?
    Tonin No to je v tom, že práve toto tam nenapísal, ale budem musieť to asi urgovať, ako zlé heslo, cez ktoré sa nedá pripojiť na WIFINU...
    misoft No počkaj, počkaj. Ty chceš meniť heslo na routeri cez WiFi pripojenie? To sa vo väčšine prípadov robí s pripojením na router cez kábel.
    Okrem toho - ak zresetuješ router, nastavia sa (väčšinou) defaultné nastavenia - teda i username a password (admin, admin). A potom podľa údajov od providera nastaviš prístupové údaje v časti Network, alebo rovno v Quick Setup, pre prístup na internet k providerovi. Až potom si v časti WLAN, alebo Wireless nastavuješ SVOJE SSID siete (pomenovanie siete, ktoré sa bude objavovať pri vyhľadávaní WiFi) a zabezpečenie WPA2/PSK, WPA2/AES
    http://www.manualslib.com/manual/621...page=19#manual
    Tonin Už sa mi to podarilo, všetko je v najlepšom poriadku, heslo som zmenil...Ale vďaka za každú odpoveď.Pekné leto.
    robo197 A ako sa ti podarilo opraviť? Len pre ostatných do budúcna , ked niekto bude mat ten istý problem, aby vedel...
      zbaliť

    Nedá sa pripojiť - Router TP Link

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.