Zavrieť

Porady

Mám uznanie dlhu ako postupovať dalej ?

Zdravím
V predchádzajúcich príspevkoch ste mi dobre poradili za čo vám veľmi pekne ďakujem
Boli to : Pokračovanie príspevku pôžička na dobré slovo a rozhodcovský súd
Pôžička na dobré slovo
Viete ako ten človek sa vyjadruje atd. A tak sa chcem opýtať chcem to dať na rozhodcovsky súd avšak tam treba vopred zaplatiť a teraz neviem či on dlžník by to zámerne nenaťahoval kontaktovala som inkasne agentúry no aj to by trvalo dlho skrátka ja by som chcela vedieť skúsenosti vaše že čo by sa mi lepšie oplatilo? Rozmýšľam aj o predaji pohľadávky prešla som všetky firmy no neúspešne prosim vás mohli by ste mi poradiť či na základe uznania dlhu síce nie overenom u notára ale podpísanom dlžníkom že či existuje firma ktorá by mohla odkúpiť pohľadávku ? za odpoveď ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ak mas uznanie dlhu, tak by si mala podat navrh na vydanie platobneho rozkazu. Mas podpisanu rozhodcovsku dolozku od svojho dlznika?
    Ohladom odkupenia pohladavky: Tazko odpovedat,ked nevieme o aku sumu sa jedna, voci komu je predmetna pohladavka... Ale kedze jedinym potvrdenim pohladavky je len neoverene uznanie dlhu, tak ak to niekto odkupi, tak asi len za zlomok menovitej hodnoty.
    Naposledy upravil Consultix : 04.08.15 at 17:22
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Petra2828 dakujem myslel si of dlžnika? ano mam a to sa da ako podat navrh na platobny rozkaz?
    Consultix Prepac, jasne ze od dlznika, opravujem
    Ohladom platobneho rozkazu si nastuduj napriklad nasledovne clanky:
    http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/...a-vydanie.html
    http://www.etrend.sk/financie/dlhuju...presvedci.html

    Platobny rozkaz mozes podat aj online na strankach ministerastva:
    https://www.justice.gov.sk/Formulare...e-rozkazy.aspx

    Sudny poplatok je vo vyske 6% z istiny.
    Petra2828 Ahoj ok jasne v pohode tak čitala som že by tomalo trvať do 10 dni len dufam ked budem mat platobny rozkaz že sa podari od neho niečo vimôct od dlžnika lebo že vraj ma exekuciu atd a čo som sa informovala tak agentury inkasne nevedia nazriet do registra či ma alebo nie rada by som bola keby sa to dalo aj napriek tomu že by mal exekuciu nieje nejaky organ ktory byto vedel prezistit? a dakujem za link
    Consultix Sud vyda PR v lehote 10 dni, ak sa navrh poda cez portal ministerstva spravodlivosti.
    Centralny register exekucii sa naplna len od 1.1.2015, uplny ma byt do 30.6.2015 a udaje z nej sa budu poskytovat verejnosti od 1.7.2016.
    Zatial Ti neostava nic ine, ako ziskat exekucny titul, teda dokument, na zaklade ktorej je mozne vykonat exekuciu. Tym bude v Tvojom pripade platobny rozkaz.
    Petra2828 ok super velmi pekne ti dakujem že si mi takto fajn poradil
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft ...a môže sa stať, že ešte o ďalšie prídeš (ak povinný nemá žiadny majetok a exekútor si svoje bude pýtať od oprávneného)!
    Petra2828 to nemysliš važne ? to kde sme aby si exekutor pytal peniaze od opravneneho uz sa stali take pripady? toto pocujem prvi krat ved exekutor mam mat zaplatene z toho co vimoze ci akoto je tento m auto a pracuje no lenze je to naprd davat dopredu peniaze a nikde nieje napisane že sa najde v pohode exekutor a že či by mi to sud schvalil ale zas bola by to istota ale tak susim inkasu agenturu uvidime
    misoft Nuž - i to sa stáva... ak povinný nemá žiadny majetok, nemá žiadny príjem - čo mu zoberie? Nič. Ale exekútor to zadarmo robiť nebude, takže trovy si bude pýtať od oprávneného....
    Čítaj:
    http://www.exekucny-urad.sk/otazky.php
    "Kto platí trovy exekúcie?

    Trovy exekúcie v plnom rozsahu hradí povinný. Ak sa exekúcia zastaví z dôvodu, že majetok povinného nestačí ani na úhradu trov exekúcie, trovy hradí oprávnený. Ak bude exekúcia zastavená z viny oprávneného, môže súd uložiť, aby trovy zaplatil oprávnený."
      zbaliť

    Mám uznanie dlhu ako postupovať dalej ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.