Zavrieť

Porady

Otázka znie, ako ďalej postupovať aby sa dostala poškodená vec naspäť ku mne ? Alebo ako ďalej postupovať ak to nechcem vyplatiť hneď ale mesačne po čiastkach ?

Dobrý deň,

Stal som sa obvinením v priestupkovom konaní, s takým problémom, že som poškodenému spôsobil škodu vo výške 160€. Poškodený sa obrátil na políciu a tým začalo priestupkové konanie, k veci som sa priznal a oľutoval. Časom mi prišlo domov rozhodnutie, že som vinný a mám poškodenému vyplatiť sumu 160€, tak som sa odvolal z toho dôvodu, že ak ja zaplatím tých 160€ tak chcem naspäť tú poškodenú vec, ktorú som mu poslal na dobierku. Domov mi prišlo rozhodnutie, v ktorom sa nič nezmenilo a zase mam vyplatiť tých 160€. Pokutu som už vyplatil a mám 15 dní nato aby som vyplatil aj tých 160€, no zdá sa mi nespravodlivé aby mal poškodený aj peniaze aj poškodený tovar. Poškodenému som písal doporučený list s tým, nech mi pošle tu poškodenú vec naspäť na dobierku za 160€ a on bude mať peniaze naspäť a aj ja tovar, no poškodený mi odmieta vec vrátiť a vyhovára sa na znenie rozhodnutia kde píše vyplatiť škodu vo výške 160€.

Za odpoveď vopred ďakujem.
buchač Nešpecifukuješ, o čo sa jedná...o aký obchod sa jednalo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    Myslím si, že ani vyplatením škody nenadobudneš vlastníctvo k veci, preto ti si myslím, že ti nepatrí.

    Môžeš skúsiť argumentovať, že vlastnícke právo poškodeného k veci zaniklo v dôsledku jej zničenia t.j. stala sa neupotrebiteľnou, ale ani tak nevidím dôvod na vydanie poškodenej veci.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ak je vec opraviteľná,mal si argumentovať tým,že zaplatíš opravu;tu je zrejme podstata.Nepíšeš o čo sa jedná a či majiteľ predložil od odborníka posudok o neopraviteľnosti veci.Ak je 160€ cena za novú vec,zrejme je neopraviteľná, na čo ti bude? Tvoja nebola,tak nemáš nárok.Napr. v autoservise sú povinní vydať ti vymenenú súčiastku,ale tá je tvoja.
    Lukáš Karička Jedná sa o mobil.. ktorý sa da opraviť. Cena 160€ nieje za novú vec ale používanú.
    Peggynka A doložili ti doklad o cene opravy?

    Otázka znie, ako ďalej postupovať aby sa dostala poškodená vec naspäť ku mne ? Alebo ako ďalej postupovať ak to nechcem vyplatiť hneď ale mesačne po čiastkach ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.