Zavrieť

Porady

Vysporiadanie BSM

Ahojte. mam otazku ohladom vysporiadania BSM.
Manželka nechce ani počuť že mi ma vyplatiť peniaze z hypoteky na moj byt. Ano znie to na to nemam pravo,ale cele je to takto.


Pred manželstvom som kupil byt za 27000€ potom som spoznal manželku,vzali sme sa a teraz sa ideme rozvadzať. počas manželstva sme vzali nejake tie uvery,resp jedna sa o uver 12000 v poštovej banke ktorým sa vyplatili ine uvery. Kedže byt ma hodnotu 53000 tak sme sa rozhodli prefinancovať hypotéku. Dali nám 43000... Cerpanie hypotéky bolo nasledovne. 25000 vyplatena moja hypotéka,11000 vyplateny uver v postovej banke,7000 cerpanie na osobný učet.

Ja sa jej snazim vysvetliť že tých 11000 a 7000 je nasa spoločná dlžoba ktora sa musi deliť. ano si stale hudie to iste že ona mne na hypotéku nebude nič davať,že byt je moj tak prečo by mala... Ako to je v takomto prípade,a ako by sa na toto pozeral sud??? nechcem sa súdiť,chcem sa s nou dohodnuť normalne a podla zákona. Dakujem za odpovede
3 komentárov     zbaliť
arizona komu zostane byt po rozvode? Na co ste pouzili tie ine uvery,ktore ste brali pocas manzelstva?
Dibdoo Byt ostane mne lebo je moj.nadobudol som ho pred manželstvom tak nan nema narok.
A peniaze sa minuli na spoločne veci.Auto,niečo do bytu,niečo do jej obchodu trebalo zainvestovať a niečo aj do bytu.
arizona Veci a peniaze ziskane , minute a upotrebene pocas manzelstva nemozes vymahat,lebo ste ich dobrovolne minuli. Podla mna byt zostava tebe,hypo si si bral nan pred manzelstvom,po rozvode zostava nadalej tvojim vlastnictvom,takze ex nie je povinna ti prspievat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Byt nepatrí do BSM úvery, ktoré ste už zobrali počas trvania manželstva, áno.
    Dibdoo A hypoteka patri do BSM cela alebo len ta cast ktorou sa vyplati spotrebak a cerpalo sa na ucet?
    draik Len tá časť, ktorá nebola použitá na vyplatenie Vášho pôvodného dlhu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.