Zavrieť

Porady

Aký alarm do auta doporučujete?

Ahojte, potrebujem poradit ohladom alarmu kvoli poistke. Idem kupovat drahsie auto, okolo 40 tis. na firmu a chcel by som vediet, co najviac funguje proti "autickarom". Vdaka
Naposledy upravil taiko : 30.09.15 at 07:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    V každom drahšom aute je namontovaný alarm výrobcom.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Alarm žiadny- to je jedno aký alarm kúpiš.- stredne dobrý autíčkar to prelomí tak či tak, alebo lepší učeň - ja ti navrhujem inú vec- dať si tam čo najlacnejší alarm, len kvoli poistke a radšej peniaze čo by si vrazil do drahého alarmu, dať radšej na poistenie GAP, tam máš 4 roky plnenie v cene auta,za čo si ho kúpil- teraz kúpiš auto za 40.000 eur- po 3 rokoch ti ho ukradnú- výplata poistného plnenia - 40.000 eur...
    misomiso A kolko stoji taka poistka GAP na auto v cene 40.000? Za kolko rokov im splatis cele auto? :-)
    lacotinka nepoznám GAP, tak veľmi hrubý tip :
    - optimistický 16
    - pesimistický 8 rokov

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    A to musis mat? )) My mame auto/auta poistene v pohode a teda ziadny extra dokupeny alarm nema

    Inak k diskutujucim... kolka zavist ) Co je koho do toho za kolko si kupi auto... aj ked bude firemne aj tak nan musi zarobit
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Inak k diskutujucim... kolka zavist ) Co je koho do toho za kolko si kupi auto... aj ked bude firemne aj tak nan musi zarobit
    ==============================

    NIE , nie je to závisť !!!

    By som Ti vedel dať X príkladov, kde majiteľ firmy sa vyváža v kua drahom aute, behá po dovolenkách...atď....a ON hovno robí.
    No na jeho riť makajú iní...a za minimálnu mzdu.
    ---------------------------------------------

    Mimochodom...koľko máš príjem ako fakturantka ?
    misomiso To su vsetko dristy. Ak ma niekto pocit, ze maka na majitela, ktory nic nerobi, tak nech sam zalozi firmu a zamestna inych. Pokial sef co nic nerobi dokaze prinutit ludi aby mu zarobili na drahe auto, tak co potom sef, ktory sam maka? Ten sa potom bude musiet topit v miliardach podla tejto logiky. Je dost prekvapive, ze clovek, ktory ma potencial sa topit v miliardach robi pre nejakeho leniveho za minimalnu mzdu. Nieco mi tu nesedi.
    buchač TY KDE ŽIJEŠ, človeče ?

    Zasa si niekde v Číne ?
    Tak bacha na ópium...
    -----------------------------
    Ak ja drístam, tak Ty splietaš ujoviny...
    fortunka Urcite to su len pohlady ludi z vonku... Zaloz si firmu a skus, urcite ak budes na take auto mat taktonebude zo sedenia... a do mojho platu ta nic
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Neporadím, lebo neviem, ani nezávidím. Hľadaj inde, na porade sa nedočkáš.
    Ďakujem za mínusky, srandisti.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lacotinka aby si nebola smutná dám ti plusku
    lujza.j Vzdy sa smejem ked niekto vytiahne zavist....a este pri aute no dopopuku.....ani ja nezavidim..nie je čo.....zavist?!....neminam na take nieco energiu...
    taiko ale docka, nebud pesimista
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pittbulla
    misoft A keď nie je pittbull - tak postačí i nejaký menší exemplár jedovatého plaza.....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    rangl
    Ahojte, potrebujem poradit ohladom alarmu kvoli poistke. Idem kupovat drahsie auto, okolo 40 tis. na firmu a chcel by som vediet, co najviac funguje proti "autickarom". Vdaka
    lacotinka
    (psychycky) normálny človák nepotrebuje auto za 40 litrov !
    Odrbáva...
    No nekúp to...šak na firmu napíše a súkromnú riť si bude vyvážať.
    Nepoznám jedinca, ktorý by mal také drahšie auto, ktoré si kúpil za súkromné peniaze...to proste nejak neexistuje.
    Lebo ak čítam poniektorých ? Veď do nákladov firmy sú si schopní dať aj sracák, ktorým si celá rodina doma rite utiera.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misomiso Mas velmi skreslene predstavy. Po prve, pozri si ojazdne (povodne drahe) auta na autobazar.eu. Minimalne polovica z nich nebude mat v cene DPH. To su tie, ktore nepredava firma, ale ktore boli kupovane na sukromnych majitelov.

    Po druhe - to, ze niekto pouziva auto aj na sukrome ucely este nemusi byt nelegalne. Takyto zamestnanec (bez ohladu na to, ci je sucasne majitelom) za to legalne plati navyse dan a PHM si plati sam. Firme, a teda aj jej zamestnancom je to celkom jedno, ci si dam vacsi plat alebo nizsi plat a budem pouzivat auto. Ten druhy system je pre zemastnancov dokonca vyhodnejsi, pretoze predsa len odcerpava menej penazi z firmy (cez dane a odvody).
    misomiso Este nieco. Na Slovensku sa nezvycajne rozmohli podobne prispevky. Neviem ci je to tym, ze sme snad lenivy narod, alebo tym, ze si neverime a trpime nejakym komplexom. Moznom mix oboch faktorov.

    Kazdopadne vysledkom toho je, ze namiesto toho, aby sa kazdy staral o to, ako by mohol prispiet spolocnosti (spolocnostou nemyslim stat) a ludstvu, a popri tom na tom este aj zarobil, tak kazdy sedi pred telkou doma s pivom v ruke a zavidi a zavidi.

    To by som rovnako ja mohol pisat o zamestnancoch, ktori su lenivi, nechodia na cas do roboty, potom sa v robote spijaju a kradnu nastroje a material. Taketo debaty nikam nevedu.

    Stazuje si nejaky podnikatel ze ma lenivych ludi, ktori kradnu? Na to je jednoducha odpoved. Preco si ich doteraz nevyhodil? Napriklad ja takeho nemam ani jedneho.

    Stazuje sa nejaky zamestnanec, ze robi na leniveho sefa? Jednoducha odpved, Preco si doteraz nezmenil zamestnavatela, ked si sam taky schopny? Ved aj sam podnikat mozes zacat.

    To su uplne o nicom debaty, ktorymi sa snazia ti lenivi zavistlivci liecit svoje komplexy, padon za uprimnost.
    taiko : sam by som to lepsie nenapisal
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Kazde auto sa da ukradnut......ked sa chce......a aj bez nasilia.....a aj vykradnut....
    taiko Ukradnut Ti mozu. Ak si das do neho namontovat GPS modul,tak ho aj za chvilu najdes Len zadarmo to nebude. A tiez to nie je na 100% imunne. Nezbednici mozu pouzivat jammer a auticko bude hluche slepe

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    lujza.j
    Kazde auto sa da ukradnut......ked sa chce......a aj bez nasilia.....a aj vykradnut....
    Stačí dať raz do servisu,kde si urobia kópiu kľúča a si za pár dní bez auta a bez násilia
    lujza.j Alebo ked su pobliz chaloši s rušickami

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Ukradnu ktorekolvek auto. Ak vylucime moznst kradeze pomocou odtahovaku, je najucinnejsie znemoznit nastartovanie auta. Na starej 105ke sa to sa to dalo zvladnut aj svojpomocne, pri dnesnych autach je lepsie nechat tuto upravu na specializovanu firmu ( rozpojit elektr. obvody + utajene spinace pozri napriklad VAM). Slzotvorny plyn pri spusteni alarmu dokaze zabezpecit na istu dobu vyprazdnenie kabiny a mozno aj odradenie od dokoncenia kradeze.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak kvôli poistke - tak najlepšie je pozrieť podmienky v konkrétnej poisťovni.
    každá poisťovňa má stanovené nejaké cenové pásma - a minimálne potrebné zabezpečenie MV. pri cene 40 tis predpokladám, že by už prichádzala do úvahy nejaká kombinácia ? ak kupuješ nové auto - aj dodávateľ už vie poradiť, že čo treba a rovno to tam budeš mať.
    Kvôli autíčkárom, - tak to ani srnky netušia (záleží o akých autíčkarov ide)

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Trosku sa aj profesijne stretavam s touto problematikou: osobna a aj pracovna skusenost autoalarm-vamos (VAM)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    felix1 Upresni +/- takehoto riesenia hlavne poruchovost. Mal som jeden z naj. elektronickych alarmov a pravidelne produkoval falosne hlasenia o poruchach pri PC kontrole auta.
    dmc Poruchovost u mna osobne nulova, Ziaden odber elektr. energie. "Hod" do googla VAM
    petramarekova môžem sa pridať k tomuto názoru, hoci nie profesijne, ale len osobna skúsenost s VAM je dobrá
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    1. 40 000 eur /predpokladam ze vratane DPH/ to nie je drahe auto...
    2. GPS modul ti je nahovno, lebo auto vidis iba ak je vonku. Ak ho daju do garaze a ty budes presne vediet do ktorej, policajti sa ti na to vyseru a neotvoria ju, lebo budu v tom namoceni... Vid kauza spred par rokov, ked majitel nahlasil budovu, v ktorej sa to auto nachadza, ale aj tak nic nezmohol..
    3. Ja by som tam posadil Jara88 a zaplatil mu 2 eura na hodinu. Pre 60 rocneho nezamestnaneho je to lukrativny kseft. Vsetky poistky mozu ist do prdele.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lacotinka aj za 40000 si iba riť odvezieš rovnako ako za 12-15

    (a ak jazdíš riskantne, tak žiadne auto nie je dosť bezpečné , ani za 100 000 = kamion je kamion )
    Nandrolon V tom sa zhodneme, dokonca tvrdis presne to, co ja. Len som pisal, ze FIREMNE auto za 40 000 nepovazujem za drahe auto, kedze zrejme chce znizit zaklad dane, inac by som si kupil za 15000 eur kvalitne a hlavne nove auto.
    Ja tvrdim stale jedno. Mas zomriet, tak to v trabante napalis do stromu, alebo vo fabii do X 6-ky, alebo s X6-kou do T815, alebo do v T815 do teba nafakli nieco ako LEO EXPRESS. A ak nic nevyjde, dostanes ako uplne zdravy clovek infarkt...
    taiko ale ved neblazni, hadam nebudeme vraviet, ze v Dacii sa vozi rovnako ako v BMW 3 GT.
    Nandrolon O dacii tu nikto nepísal. Za 12-15000 sa dá už kúpiť kvalitné auto v dobrej výbave a tam už taký rozdiel nie je...
    taiko taky GPS modul Ti vie aj SMS poslat, aj zavolat, ked sa auto pohne z miesta, alebo dokonca ked ho niekto nastartuje , takze ho najdes skor ako sa strati. Ak ho teda nevyrusia jammerom.
    : A jar88 tu naozaj nebolo potrebne spominat, ci Ta az tak straumatizoval?
    Nandrolon Ešte raz píšem, GPS modul je iba falošný pocit istoty, nakoľko v krádežiach sú SKORO VŽDY namočení aj policajti, takže bohužiaľ ti to nepomôže.
    A to nehovorím že na ebay si kúpiš rušičku "hocičoho"..., takže predpokladám, že na 40 tisícové auto nepôjde nejaký cigán s drôtom v ruke, ale patrične vybavená skupinka.
    taiko fesak, kolko krat Ti ukradli a kolko krat v tom boli namoceni policajti. A svoju skusenost daj, nie co si sa v masmediach dociital,Okrem toho zadavatel nepise, ze bude len po Slovensku jazdit.
    Si zabavny ako chces podporit svoj point mojim argunentom o jammeroch
    Nandrolon vôbec ťa nechcem podporiť, ale bral som tie rušičky akosi za základnú výbavu akéhokoľvek zlodeja. No a nikdy mi ešte neukradli auto, raz skoro motorku, keby som nebol prišiel o čosi skôr k nej. To teda v tvojom ponímaní znamená že sa auta nekradú? tak načo potom je komu alarm ???
    Niekedy mi pripadáš smiešne, nakoľko rozmýšľaš asi tak, že neukradli ti auto, tak sa nevyjadruj, lenže to by sme žili ako ty hovoríš dnes ešte na stromoch...
    Joj, ty si naivný idealista....
    taiko Kde som pisal, ze sa auta nekradnu? ja som bol zvedavy na tie statistiky, ktore poukazuju na to, ze do kradezi aut su "skoro vzdy" zapleteni policajti.
    Nandrolon Žiješ na marse? Myslíš že taká sieť autičkárov alebo hocijaká iná mafiánska sieť by mohla bezpečne fungovať bez polície, respektíve bez pár jej skorumpovaných členov?
    Všimni si, že ak sa rozloží nejaká organizovaná sieť, vždy sa tam nájde bývalý/súčasný policajt/vojak/alebo známy športovec ??
    Netreba mať klapky na očiach a zaoberať sa iba jednotkami a nulami, treba žiť aj reálny život...
      zbaliť
    misomiso Psychicky normalny clovek sa zdrzi takychto komentarov. Zdravy clovek sa stara o to, aby mal sam tolko na ucte kolko potrebuje a nie o to, kolko maju ini.
    lacotinka ja sa nesťažujem
    mám o čosi viac, ako potrebujem
    buchač misomiso (Dnes 17:13) Psychicky normalny clovek sa zdrzi takychto komentarov. Zdravy clovek sa stara o to, aby mal sam tolko na ucte kolko potrebuje a nie o to, kolko maju ini.
    ========================
    Dlabať na Tvoje účty.

    ALE nože povedz...jazdíš na aute, ktoré je písané na firmu...alebo na aute, ktorého papiere sú na Tvoju (súkromnú) osobu.

    Ak je to druhá varianta...tak by som radšej mlčal.
    misomiso Jazdim aj vo firemnom aj v sukromnom. Aky je v tom rozdiel?

    Apropos, nie vsetky auta, v ktorych jazdim su nad 40.000. Rozdiel je iba v tom, ze ja nemam prolem, ak si niekto kupi aj auto hoci aj za 80.000, najma, ak si ho kupi za vlastne peniaze, ktore si zarobil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.