Zavrieť

Porady

Vrátenie peňazí za čiastočne dodanú službu.

Ako mám postupovať v nasledujúcej situácii. Firma pre mňa ako živnostníka dlhodobo dodáva programátorské službu. Firme som na ich žiadosť vyhovel vzhľadom k spokojnosti so službami, že im uhradím ďalšiu čiastku vopred ako zálohu (vo faktúre ale nie je uvedené že ide o zálohu). Vykonali ale len službu v polovičnej hodnote zaplatenej faktúry. Akým spôsobom získať peniaze späť, ktoré neboli minuté na dodanie služby? Aký doklad mám vystaviť prípadne kam sa obrátiť ak by nespolupracovali?
Consultix Skusal si vyhladavanie na Porade?
Alzik Áno hľadal, nenašiel som nikde ani ako postupovať, ak bola služba dodaná len čiastočne a ani čo mám vystavovať - či reklamáciu, alebo nejakú žiadosť. Preto prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

    Viera R.
    Na faktúru, ktorú ste uhradili, by mala firma dodávateľa vystaviť dobropis. (opravný doklad k faktúre) a na základe neho Vám peniaze vrátiť.
    Alzik Ďakujem, čo mám ale robiť ja ak tak nespravila a ani tak spraviť nechce? Zaslať oficiálne žiadosť o vrátenie preplatku? Prípadne ide o reklamáciu, alebo len o oficiálnu žiadosť? A potom ak by nereagovali to postúpiť vyššie?
    Viera R. My sme boli v poziícii, keď nám uhradili zálohu, na tú sme vystavili dd k prijatej platbe a keďže nedošlo k plneniu zmluvy v plnom rozsahu vystavili sme dobropis. Z opačnej strany neviem, či poslať oficiálny list, zaslať doporučene a požadovať vrátenie peňazí.

    Vrátenie peňazí za čiastočne dodanú službu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.