Zavrieť

Porady

Ruptúra achilovej šľachy

Koncom júla som mal úraz v spodnej časti nohy. Noha v lýtku aj členku veľmi napuchnutá. Chirurg z RTG usúdil, že nemám nič zlomené a viac nepreveroval. Nastrašil ma, že mám trombózu dolných končatín, súdiac podľa zhrubnutého lýtka. Vybral som 20 inkcii. Noha ma bolela, nemohol som naňu došliapnuť. Mal som kontrolu asi po 2 týždňoch. Po mesiaci členok stále opuchnutý, urgoval som bolesť oblasti achilovky a bol som poslaný na ultrazvuk. Tam ma lekár zjazdil, že s takou nohou mesiac chodím. Napísal ruptura (roztrhnutie) achilovky, no vyvrátil trombózu. Chirurg mi prikázal len nohu v kľude. O 2 týždne opäť u chirurga, noha odpuchnutá, s krvnou podliatinou ale bolesť pri došliapnutí ostávala. Napísal mi vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Čakal som na ňu asi 3 týždne, správa bola: "kompletná ruprúra achilovej šľachy". So správou som išiel za iným chirurgom, ten ma hneď poslal do nemocnice na opráciu achilovky. V nemocnici prijímací lekár-ortopéd povedal, že po 2 mesiacoch sa operácia už nerobí a poslal ma len na rehabilitačné odd. Správu z magnetickej rezonancie starú 4 dni videl. Nie je to trochu uletené.
Naposledy upravil Miloš_K : 09.10.15 at 07:17 Dôvod: upresnenie
Usporiadat
Miloš_K Miloš_K

Miloš_K je offline (nepripojený) Miloš_K

Nandrolon
Milos, rad by som ti pomohol, ale nie som lekar...
Ďakujem
0 0
Miloš_K Miloš_K

Miloš_K je offline (nepripojený) Miloš_K

Pokračovanie z minulého roku
Teraz som 3,5 mesiaca po 2. plastickej operácii achillovej šľachy. Pri snahe pracovať s lýtkom zjavne sa mi pohybuje aj vonkajšia časť medzi lýtkom a členkom. Prenos pohybu na chodidlo je minimálny. Ani po rehabilitáciach a úpenlivých cvičeniach sa na operovanej nohe nezvihnem ani centimeter. Lekár ktorý mi to operoval, zrast popiera. Hľadám ortopéda, ktorý by to vedel dať do poriadku.(Samoplatca).
Už začínam mať názor, že na Slovensku ( v Bratislave) je to s odborníkmi bieda.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

3,5 mesiaca je malo... este pockaj, tym nic nestratis.
Ja som 6 mesiacov od plastiky LCA a este dole schodmi to nie je na 100℅, ale MRI ukazala pekny nalez, teda vsetko v poriadku... Ortopedicke operacie su dost drahe a veci s tym suvisiace...
Byt tebou, tak spracujem svojho ortopeda, a idem bud do Martina cez poistovnu alebo do Ziliny. Na BA by som sa vykaslal.
Alebo este jedna moznost, zaplat si ako samoplatca MRI na vlastnu ziadost mimo SR napr. v CR - cca 4000 Czk v statnej a to budes mat ako podklad pre vypisanie na zakrok ortopedom. Ak zisti rezonancia ze je nalez v norme, tak iba rehabilitovat, rehabilitovat a za rok by to mohlo byt O.K.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stále platí, čo som vyššie napísal...
Ale kľudne zopakujem, upresním ešte pre lepšie pochopenie.

Nikdy tá achilovka nebude už v poriadku...NIKDY !!!
Skôr by som povedal, že naopak.
1 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať