Zavrieť

Porady

Sused predal auto bez prepisu.

Ja som si auto kúpil od suseda bez prepisu. Kedže ja som to auto už nechcel spýtal som sa toho suseda čo snim . On povedal , že ho mám predať ďalej. Tak ja som ho predal ďalej jednému chalanovi ale ten mi odpísal , že on ho už nemá vraj ho predal nejakým ľudom a na nich nemá číslo. Teraz mi zaklopal sused , že ten nový majiteľ nezaplatil tú poistku. Ps. Neprepísali sme ho kvôli tomu , že majiteľ auta na kt. je napísane teda môj sused má pozastavený predaj majetku exekútorom. Neviete čo mám robiť ?
Naposledy upravil terezamaria : 21.10.15 at 17:49 Dôvod: vrátenie textu otázky
8 komentárov     zbaliť
arizona A kto naposledy platil poistku? Ty,ci sused?
Patrik16 nerušili sme ju kedže sa dala zrušiť iba keď sa prepisuje auto
buchač Patrik

Si prečítaj, čo za (doslova) sprostosť si napísal...a radšej daj info na pravú mieru.
Citujem :

..." predali sme auto bez prepisu"...."Auto je napísané na suseda."
arizona No,dobry chaos...on predal,auto je napisane na suseda,sused nevie komu predal,nedoplatky poistky chodia jemu...a teraz babo rad!
buchač Baba (ergo ja) na to serie...

Nech si šrac pobehá osobne po úradoch.
lujza.j toto jaká sranda.
misoft Veru, veru... keď je sused de*il, tak nech sa teraz stará..... A dám na to krk, že to auto bude už u aspoň 10-teho majiteľa, alebo už nebude existovať.... A tak nech sused platí poistku stále. Za blbosť sa PLATÍ!
avalik Patrik mas uz 18 rokov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Takto to dopadne, keď sa "predáva" cudzí majetok. všetci zúčastnení sú riadni srandisti
    oficiálnym vlastníkom je sused (keďže žiadny prepis nebol) - čiže on je zodpovedný aj za poistenie auta - nech ho zaplatí. a kebylen za to!
    na jeho mieste by som to friško dala do poriadku
    ....
    doplním - nespomenul si žiadne zmluvy ... a sused aj tak nemôže nič predávať (exe).
    Naposledy upravil Katy a R : 23.10.15 at 11:48
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Patrik16 a ako ?
    misoft Jeho problém..... on je stále majiteľ......
    stormcatcher ...a vsetky pokuty ktore druhy narobia. Vsetky priestupky ktore zameria radar, zachytia kamery a mozno aj nejake udania od dobrych ludi bude znasat sused.
    misoft Veď jasné.... JEHO problém.......
    draik Misoft: Prevod vlastníctva nenastáva prepisom v evidencii.
    dmc Vlastnícke právo nastáva okamihom odovzdania vozidla kupujúcemu.

    Problemom je pravdepodobne neexistujuca pisomna kupna zmuva (aj ked nemusi byt pisomna) takze dokazne bremeno s pripadneho sporu o zaplatenie (napriklad pokuty) bude na tom kto je zapisany v TP.

    Ako ďalší problém je to - ze sused predal majetok ktorý bol blokovany exekutorom - ale to je zas iba susedov problem.
    jslancik nemusí byť písomná, ale musí byť o nej písomný záznam
      zbaliť

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Predám auto- hneď prepisujem aby som dostal peniaze z poistky za čas ktorý zostáva do konca poistného obdobia. Asi si mal dôvod neprepísať, prezraď nám ho.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    sused auto nedohlasil....vsetky dalsie problemy su : SUSEDOVE PROBLÉMY. ......................neries...............Zivot je gombicka

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    neviem prečo, ale spomenul som si na pesničku "Banda tupých hláv". Fakt neviem, prečo. Poradíte?
    Soňa K Lebo išli dva medvede, jeden doľava a druhý dohneda.

    Sused predal auto bez prepisu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.