Zavrieť

Porady

výpočet úväzku v a Cvc?

chcel by som sa spýtať, či vie niekto vzorec alebo proces výpočtu uväzku v Centre voľného času? Viem že plný úvazok je 30 hodín /týždenne priamej čínnosti,,,, ale nieje mi jasné, ako sa do tých 30 hodín započítavá nepravidelná činnosť napr. nejaký karneval, futbalový turnaj atd...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak máš 100% úväzok, t. j. týždenne vykonávaš 30 hodín priamej výchovnej činnosti a počas zvyšných hodín z tvojho týždenného pracovného času vykonávaš ostatné činnosti súvisiace s tvojou priamou výchovno-vzdelávacou činnosťou buď na pracovisku alebo mimo pracoviska, podľa určenia v pracovnom poriadku školy, tak karnevaly, turnaje a pod. sú práca nadčas, za ktorú ti patrí príplatok alebo náhradné voľno.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    neviem, aký vzorec máš na mysli, ale si zamestnanec odmeňovaný podľa zákona 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a tvoj problém rieši § 19, viď nižšie.
    V Pracovnej zmluve máš dohodnutý pracovný čas 30 hod./týždeň. Ak pracuješ nad rámec dohodnutej prac. doby, ide o prácu nadčas.
    Za prácu nadčas ti patrí hodinová mzda, ktorá sa počíta v danom mesiaci z výšky tvojho funkčného platu v závislosti na fonde prac. času daného mesiaca, v ktorom je práca nadčas vykonávaná. K tejto hodinovej sadzbe ti patrí aj príplatok za prácu nadčas.
    Za prácu nadčas si môžeš čerpať aj náhradné voľno po dohode so zamestnávateľom. Vtedy ti nevzniká nárok na hodinovú mzdu a príplatok za prácu nadčas.

    § 19
    Plat za prácu nadčas


    (1) Za hodinu práce nadčas patrí zamestnancovi hodinová sadzba jeho funkčného platu zvýšená o 30 %, a ak ide o deň nepretržitého odpočinku v týždni, zvýšená o 60 % hodinovej sadzby funkčného platu. Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodli na čerpaní náhradného voľna za prácu nadčas, patrí mu príslušná časť funkčného platu a za každú hodinu práce nadčas hodina náhradného voľna; zvýšenie podľa prvej vety zamestnancovi nepatrí. Ak zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi náhradné voľno počas troch kalendárnych mesiacov alebo v inom dohodnutom čase po vykonaní práce nadčas, patrí zamestnancovi zvýšenie podľa prvej vety.

    (2) Ak zamestnanec prácu nadčas vykonáva v noci, v sobotu, v nedeľu alebo vo sviatok, patria mu aj príplatky podľa § 16 až 18. Tieto príplatky mu patria aj vtedy, ak sa mu za prácu nadčas poskytlo náhradné voľno.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    stano777 V prvom rade veľmi pekne ďakujem za odpoveď....
    Tomuto rozumiem co si napísal...
    Ale dám príklad: za týždeň oducim 21 hodín s deťmi priamej, pravidelnej činnosti a do tých 30 hodín mi chýba 9 aby som mal 100 %, či sa nejakým vzorcom alebo niečím do tých 30 hodín zaratava aj priama nepravidelná činnosť ako turnaje atď... A tým pádom by sa mal navýšiť aj hodiny do tých 30 hodín.... poprosil by som vysvetlenie ako sa to vypočíta... Ďakujem
    avalik Ako máš v zmluve uvedený týždenný pracovný čas?
    stano777 Mám úväzok na 100 %a včera mi riaditeľ upravil zmluvu bez konzultácie na 80 % a pritom mam viacej deti ako po iné roky a aj hodín... Do tých 30 hodín by sa mali počítať aj nepravidelná priama činnosť?? Ja za týždeň oducim 22 hodín a každý deň oducim od 14 do 19 maximálne co sa da vo voľnom čase po škole... Minuli rok som mal 100 % a menej hodín ako tento... Kolegyňa má za týždeň 13 hodín a deň bez krúžku a má 80 %... Tak sa snažím zistiť ako to je možné... Ďakujem veľmi pekne...
      zbaliť

    výpočet úväzku v a Cvc?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.