Zavrieť

Porady

Je to urážka na cti alebo krivé obvinenie?

Čo môžem urobiť ak niekto tvrdí že som niečo povedal také čo nebola pravda ,je to urážka na cti alebo krivé obvinenie?
Naposledy upravil ivka70 : 01.11.15 at 10:10
lujza.j ...aká ujma ti vznikla?!
Láskavec1966 niečo ako ublíženie na cti nakoľko niekto ma prezentoval ako hulváta čo mal ponížiť svoju bývalú priateľku s tým že ju nazval k....čo nikdy a nikde neodznelo.......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ani jedno, ani druhé - sú to len kecy, prípadne ohováranie. Pokiaľ to nespôsobí nejaké škody - nechaj to plávať. Nestojí to za rozčuľovanie sa.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    no pozri.....aby si mal dušu na mieste...zjavne to chceš.....chod na políciu a podaj oznámenie......zo zákona sú povinný prijať od občana akúkoľvek capinu....

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Z takto vseobecnej otazky bez poznania podrobnosi vyplyva, ze je to tvrdenie.

    Doplnenie:
    A co take "nepekne" si mal povedat, ze ta to malo urazit na cti? Ta pripadna urazka na cti by mala aky dopad na tvoj pracovny alebo osobny zivot? Hrozi ti koli tomu rozvod, vydedenie, strata pracovneho miesta, delozovanie z bytu, ...?

    Krive obvinenie? Tvrdi - obvinil ta, ze si nieco povedal za co by si mohol byt trestne stihany?
    Naposledy upravil avalik : 01.11.15 at 10:06
    Láskavec1966 áno ide o tvrdenie proti tvrdeniu len s tým že mňa označujú za toho zlého čo povedal niečo nepekné a v podstate tak nebolo.....
    avalik Doplnila som odpoved

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Pri tejto otazke som si spomenul na jeden vtip:
    Pride lahka zena na policajnu stanicu a stazuje sa: "Pan prislusnik, nazvali ma k....ou. Co mam robit"?
    Policajt odpovedal: "Nechodte na miesta, kde Vas poznaju..."

    Sorry za offtopic, a neberte to prosim nikto osobne

    Je to urážka na cti alebo krivé obvinenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.