Zavrieť

Porady

Má nárok na dedičstvo?

Má nárok dcéra na dedičstvo?
Po nevlastnom otcovi, ktorý si ju osvojil? Na rodnom liste figuruje jeho meno.

Prosím admina, aby túto otázku zmenil na debatu.
Naposledy upravil vlado 33 : 07.11.15 at 23:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Podľa § 107 ods. 1 OZ právo na vydanie plnenia z bezdôvodného obohatenia sa premlčí za dva roky odo dňa, keď sa oprávnený dozvie, že došlo k bezdôvodnému obohateniu a kto sa na jeho úkor obohatil. Najneskôr sa právo na vydanie plnenia z bezdôvodného obohatenia premlčí za tri roky, a ak ide o úmyselné bezdôvodné obohatenie, za desať rokov odo dňa, keď k nemu došlo (odsek 2)
    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/obciansky-zakonnik/
    Týmto reagujem na info,ktoré tu zadávateľ pridal o 03:13,keďže je rozdiel v tom,čo dal do úvodu a v tom,o čo ide v príspevku nižšie
    Naposledy upravil Peggynka : 08.11.15 at 08:48

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    arizona
    Nevlastný otec zomrel pred 22 rokmi. Matka zatajila finančnú čiastku pri dedičskom konaní, ktorú dostal ako dar od svojho otca, rok pred smrťou. Dala podpísať dcére prehlásenie, že otec nič nezanechal.( Mal aj nejaké fondy z kupónovej privatizácie. Viem že z nich matka získala niekoľko tisíc €. Povedala jej, že pri predaji sa s ňou vyrovná. Po čase jej odmietla odpovedať na otázku, kde fondy zmizli.)
    Touto čiastkou, po nejakom čase, bol vyplatený podiel na majetku medzi súrodencami. Tohto roku sa podmienky zmenili, matka žiada vrátenie finančného vyrovnania. Doteraz tvrdila, že čiastku podielu na majetku vypláca manžel sestry dotyčnej. Teraz priznala, že podiel bol vyplatený z pozostatku kvázi dedičstva otca, došli jej prachy. Dá sa ešte nejako spätne vysúdiť nejaké dedičstvo?
    arizona Tomuto napisanemu asi malokto nezainteresovany porozumie. Trochu chaoticky vysvetlene ;-)

    Má nárok na dedičstvo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.