Zavrieť

Porady

Čo robiť ak vás oberú o 587 eur ?

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať jednu veľmi dôležitú otázku. Čo mám robiť ak ma jeden típek cez net oklamal o veľmi slušnú sumu a to 587 eur?

Urobil to veľmi dobre. Chcela som od neho kúpiť notbuk, no bol z Dánska. Povedal, že mi ho pošle cez jednu spoločnosť. Reálne mi prišla zmluva do mailu z tej spoločnosti. No ked od nich prišiel 2. mail s tým, že mám zaplatiť clo dalších 600 eur, už mi to bolo podozrivé. Napísala som na podporu tej spoločnosti a oni mi povedali, že mi ten mail v živote neposlali. Hned som napísala dotyčnému, no samozrejme sa mi neozval. Snažila som sa to riešiť ešte cez banku, kedže skoro po zaslaní platby som zistila, že ma oklamal, tak som chcela stiahnuť platbu späť. Avšak sa mi to nepodarilo.

Tak sa chcem opýtať či to mám riešiť cez políciu. A ak áno prosím, dajte mi presnejšie info. Ďakujem!!!
Naposledy upravil Ivyy : 10.11.15 at 09:45
12 komentárov     zbaliť
Consultix Jedine, co mozes spravit je poucit sa.
Ivyy Potrebovala by som tie peniaze dostať naspäť. Poučená som dosť!
misoft Zabudni na ne! Naspäť ich už nedostaneš....
Consultix Mozes skusit podat trestne oznamenie. Mozno dotycny len tvrdil, ze je z Danska. Nicomu never...
Ale sanca je naozaj minimalna.
Oliwa V prvom rade nie típek Ťa oklamal, ale Ty si sa nechala oklamať... Mňa by mohlo chcieť oklamať aj sto típkov, nepochodili by...
To čo bolo na super výhodnú ponuku, najnovší model Apple alebo čo, keď si sa nechala zlákať? Nuž, ušetrila si... Múdry sa učí na chybách iných, ten druhý na vlastných - hovorí príslovie.
lujza.j Jablko je jablkó...to je štýl
taiko Jaj oliwa, to by bol lacny Apple notebooky su aj za 2.5k a ani nie su apple.
Oliwa Tai, veď práve, že čo to musela byť za extra lákavá ponuka, že sa pri tom dá stratiť zdravý rozum. /dítě taký má, tak trošku viem, wo co go.. / Ale nebol kupovaný u nás...
Ivyy Ano vdaka za vaše všetky rady, veľmi by som vás poprosila, aby to boli myšlienky, ktoré sa dajú reálne využiť. Je mi celkom fuk (nič v zlom) čo by ste robili vy, keby ste kupovali notbuk a aký by ste si kúpili... Čo sa stalo už sa neodstane, ale chcem sa aspoň o niečo pokúsiť, aby sa mi to vrátilo.
arizona A to si sa ako skontaktovala s tym clovekom? Inzeroval na slovenskych strankach,alebo cez nejaku inu stranku?
Oliwa Z Dánska bol nb alebo inzerujúci, lebo zo zadania to nie je jasné... Načo potreboval tú spoločnosť? Žeby na vzbudenie dôveryhodnosti? Veď ak niečo mám a chcem to predať, nepotrebujem na to nikoho tretieho, ak je všetko čisté... Neinformovala si sa náhodou v tej spoločnosti, či sa im neozvali viacerí poškodení? Možno to bola jednorazovka, možno nie... A možno sa tým nikto nechváli, tak ani o tom nemusia vedieť... Ale v podstate niekto zneužíva ich meno na vlastné obohatenie. A to by im mohlo vadiť, ak je to slušná spoločnosť... Len či naozaj je...
kopretinka prvú správu mi google našiel z roku 2004 a už vtedy písali,že to trvá už niekoľko rokov....je toho plný internet........
https://www.google.sk/search?q=nig%C...-NGoHLa5KuhYgD
ja fakt nechápem,ako môže ešte niekto v dnešnej dobe naletieť.....
http://www.zive.sk/clanok/109923/pre...ampaign=cross#
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nechcem poddžu*ávať - ale za 587€ kúpiš tu na Slovensku NOVÝ noťas s OS a so zárukou!
    Takto máš ***** a €uráče v *****.
    Polícia síce môže začať trestní stíhanie, ale na koho? E-mail - ťažko vystopujú (dokonca ani Dáni nie sú z CSI). A existujú "ten minute e-mail" (dajú sa niekoľkokrát predĺžiť) - ale po 10 minútach e-mail je fuč. Žiadna stopa.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivyy Hmm. Mám maily aj s tým pánom, kde mi všetko opisuje ako dohadoval s tým dodávateľom. Mám jeho bankový účet. To mi vôbec nepomôže ?
    misoft Bankový účet - pozri si IBAN bank y príjemcu - ak je tam DKxxxxxxxxxxxxxxxxx - tak on jednoducho prachy vyberie a účet zruší. A zaplatí možno 5€.
    Stavím sa - tento účet už je zrušený.
    Môžeš skúsiť ešte cez svoju banku skúsiť "mylnú platbu" na zlý účet, ale pochybujem v nejaký úspech....
    BXLmiami Toto je klasický a často opakovaný odžub.Veľmi často sú to autá,ale aj iné komodity.Sú to šmejdi.
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    http://aariadne.com/pozor-na-neobvyk...oveho-podvodu/
    Nieco podobne....
    Ludia su nepoucitelni...ako dochodcovia co ich vzdy niekto obabre.....a je to omielane dookola vsade....
    Na peniaze zabudni....prepac...ale malo si ich vazis
    Ivyy To už asi nechaj na mňa či si ich vážim alebo nie Nie som vševediaci Boh. Práve preto teraz potrebujem radu a nie kritiku
    lujza.j Mne su tvoje lóve u rici........ale moje nie...preto tu nefnukam....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes sa obratit na policiu, podat trestne oznamenie na neznameho pachatela, ale 99,99% takychto pripadov skonci odlozenim, lebo pachatela nenajdu.

    Ide o prespekulovany biznis skupin zlodekov, ktore takychto naivnych ludi hladaju po celom svete a najst ich a usvedcit, je na nobelovku.
    Cize cim skor sa zmieris so stratou, tym skor to budes mat za sebou.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Navrhujem nasmerovať energiu na to, ako si zarobiť na nový nb... A zásadne ho nekupovať na inzerát...
    ivka70 Suhlasim
    misoft I som písal včera .... ako to chodí.....i radu s bankou som dal....
    Oliwa I čítali sme... len I sa také rady mália...
    misoft Tak nech si trhne..... ľavou zadnou....
      zbaliť

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    net je plny člankov o podvodoch, hlavne pri opačnych prípadoch, že predavaš a ofajčí ťa o tovar a čítaj dobre, aj o peniaze. Jediny solidny nakup je na ebay.
    taiko treba dodat ze spomedzi C2C.
    duves Jasne

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    stat sa to mne(co asi tazko jelikoz ziadny NB pre mna nema vacsiu hodnotu ako max250€) tak by som čušal a tvaril sa inteligentne....
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivyy A možno som divná, že čušať nebudem a stále som vo vašom komentári nenašla konštruktívnu radu. Tak na vašom mieste by som bud poradila, alebo tiež čušala
    misomiso Dostala si vela konstruktivnych rad. Ak nechces okrem tychto penazi prist este o kopec casu, namahy a dalsich penazi, tak sa ich drz. Bud rada, ze to bolo 500 anie 5000 na prvy raz. Druhy raz si zvycajne uz clovek dava pozor.
    Ivyy Rozumiete mi, že sa mi to dokelu stalo prvý raz a chcem dačo robiť a nezmieriť sa s tým ?
    Ingrid Ondruskova no a čo ten IBAN, je tam SK alebo niečo iné, ak je SK, videla by som aspoň malú šancu, už to tu niekto spomínal, treba osloviť banku /ak sa jedná o SR/ že si dala mylnú platbu a chceš vedieť majiteľa účtu...hovorím z vlastnej skúsenosti, manžel 2-3 roky dozadu fakt omylom uhradil nejaké peniaze jednému subjektu cez svoju TB, banka nám zistila adresu a manžel to tam išiel osobne "vymáhať" ...samozrejme sa to ťahalo cca 3 mesiace, ale nakoniec peniaze vrátili späť /museli sme sa samozrejme písomne vyhrážať našim právnikom, že pokiaľ nevrátia peniaze, že sa jedná o obohacovanie.....jednalo sa o jednu nemenovanú neziskovku z Blavy....
    vulxy co uz sa da teraz poradit....mala si sa opytat pred transakcio ze ... co nato poradaci?...urcite by ta odhovorily....mozes skocit do banky a skusit zahrat mylnu platbu ale asi nepochodis,ale zase to nic nestoji...za pravnikom by som si to rozmyslel lebo ta to moze stat dalsich 500...alebo skusit to vysvetlit na policii ale tusim ked zavres za sebou dvere sa budu rehotat ....ze...blondynka nakupovala...
    Oliwa absolut suhlas...
    mari2x Za také kvalitné celoživotné školenie nie je 500 € až tak veľa
      zbaliť

    foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

    foresterbig
    Myslím Ivyy že si postupovala prezieravo a už tých ďalších 600€ na clo si im neposlala lebo keď by niekto mal platiť clo tak si to pri dovoze ty a nie odosielateľ.
    Fakt niet inej rady ako na to zabudnúť,nie si sama ćo sa takto dali opláchnuť.
    Možno ťa trocha uspokojí že boli ludia a velmi dobre situovaný podnikatelia ktorý dokonca za vydinou ďalšieho zbohatnutia vycestovali a nie všetci sa vrátili živý.Zhodou náhod som sa s takýmto človekom stretol a mal slzi v očiach keď mi to pri čakaní v hodinovom rade na OP rozprával.
    Naposledy upravil foresterbig : 11.11.15 at 12:48
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft I písala, že keď pýtali ďalších 600€ - tak sa jej konečne v hlave rozjasnilo.
    Mimochodom - za 587€ clo 600€? Veď to je do oči bijúci odrb!
    Oliwa sorry... že "prezieravo"...
    foresterbig Tak áno bolo to myslené ironicky a v danom stave to bolo až moc prezieravé..
      zbaliť
    kopretinka 10.11.15 21:15 odstránil(a) z Porady

    Čo robiť ak vás oberú o 587 eur ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.