Zavrieť

Porady

Chcem kúpiť nové auto

Moja staručká felda je momentálne v takom stave, že vyžaduje cca 1000 € investíciu aby som na druhý rok na jeseň prešiel emisiu aj stk. Lenže 1000€ je dosť, radšej si na druhý rok kúpim nové auto. Nepotrebujem nič extra len sa dostať do práce a domov, ročne najazdím cca 13000 km, možno aj menej, po diaľnici nejazdím. Na plyn mám ľahkú nohu. Na felde jazdím cca 3 roky na lpg bez akýchkoľvek problémov čo sa týka technickej poruchovosti súvisiace s plynofikáciou feldy. Preto si za alternatívnym pohonom stojím aj doteraz. Zatiaľ môj najhorúcejší favorit ohľadom kúpi nového vozidla je Dacia sandero lpg 1,2 16V s výbavou arctica s obstarávacou cenou podľa aktuálneho cenníka 8790 €. Vie mi niekto poradiť či sa mi takéto auto oplatí kúpiť alebo nie poprípade má niekto s takýmto vozidlom skúsenosti? Za každú radu budem vďačný.
Naposledy upravil mathiasss : 14.11.15 at 20:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Ja osobne by som pri najazde 13,000 KM -LPG neriesil. Dacie by som sa nebal. (LPG som mal v 2 autach)
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vulxy co znamena neriesil? ze sa neoplati?dacie maju skor zle meno a kazdy nima pohrda ale nieco musia mat v sebe ked su tak uspesne ...
    dmc Pohrda sa nimi ze su "socka" ze su lacne a moze si ich kupit aj menej majetny clovek. Pokial berieme auto ako obycajny prostriedok na prevoz z bodu A do bodu B a nepotrebujem chodit 300 KM denne a chce nove auto - ja osobne nemam proti Dacii vobec nic. Naopak. podla mna je to rozumna volba za rozumne peniaze na ucel ktory chceme (mensi najazd). LPG sa podla mna oplaca pri vecsich najazdoch cca 25-30 tisic a viac KM. (vyssia cena nakupu - castejsi a drahsi servis - potencionalne dalsie "kazitko")
    (Sam nemam Daciu ale Toyotu)
    lujza.j dacia dávno nie je dacia...tak ako kopu iných "zbastardených"značiek....je to renolt...na podvozkoch od nisanu a tak podobne....a vôbec..na tieto cesty kupovať nové auto....by nám mali za toto rozhodnutie platiť!!!
    Peggynka Ja mám sandero a keď kúpim,tak znovu sandero alebo duster...nič nepýta,len benzín.Prvá údržba po 6-tich rokoch:stredný diel výfuku (100€) A to jazdím po lesných cestách
    lujza.j vydarený kus
    vulxy suhlas dmc ,len by som dodal ze ked je rozhodnuty ,neboji sa toho a ma aj lovatka tak urcite by som ten plyn bral...ved nemoze vediet co sa stane za rok ci nebude z neho taxikar ....je to velmi dobra investicia do buducna ,urcite lepsia ako za usetrene jura si kupit marha velky plazmovy TV
    mathiasss Akože by som LPG neriešil...40L benzínu stojí 50€ - 40L plynu 25, dojazd na KM je zhruba rovnaký. A to nie je teória ale skúsenosti z mojej feldy.
    Peggynka Tento graf je zaujímavý: http://www.lpgrechner.de/
      zbaliť

    Alexande je offline (nepripojený) Alexande

    Alexande
    ja som pre klasiku, nie som na lpg alebo niečo podobné, ale skúste sa opýtať v predajni ...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mathiasss A ja som pre matematiku, spočítaj si...benzin 1,244€, Lpg 0,639€. Na 1000L to robí rozdiel 605€.
    Peggynka asi si si nepozrel ten graf,čo som prilepila Btw. jazda s LPG je niečo úplne iné a keď sa pozabudneš,urobíš chybu a Auto neakceleruje ako pri benzíne atď.
    mathiasss Celý ten graf sa mi akosi nepozdáva. Podľa jeho výsledkov po dobu 60 mesiacov je Lpg neefektívne. Náklady na montáž Lpg 2200€??? U nás je to tuším od 800 do 1200€. Žeby použili Nemci klamlivý software? :-)
    Peggynka Pozri...aj ceny sú iné,ale toto mi vravel aj šéf od firmy,ktorá montuje LPG,že sa to po piatich rokoch zrovná....aby si si nemyslel,že je to jednoduchá matematika,ako si písal 26.11. o 21:48.Si sa pozabudol,že štartuješ na benzín a spotrebu si nezohľadnil
    mathiasss Šéf montér Lpg vravel...voľnobeh na studený štart (záleží od ročného obdobia, teploty ovzdušia atď.), graf, ktorý má absolutne iné vstupné parametre ako je to reálne u nás. Graf pochádza z Nemecka a možno aj preto bral ohľad na nemeckých vodičov, ktorý jazdia po diaľnici a na cestách s ťažkou nohou na plyn. To ťa nenapadlo? No ja neviem, podľa mojich prepočtov sa Lpg oplatí a to mám skúsenosti s jazdou pred montážou Lpg aj po nej.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Čítaj
    http://www.porada.sk/t274152-reklama...uchovosti.html

    Ale nemusí byť práve každý kus takýto..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mathiasss Mengus73 ani neuvádza aký konkrétny model dacie vlastní ale to je jedno ak uvádzal poruchu na lpg. Z vlastnej skúsenosti viem, že nie každý autoplyn je rovnaký. Niekto tankuje takú značku iní hentakú, teda na rôznych fórach som sa dozvedel aj to, že najlepší a najčistejší plyn je EcoPlus zo slovnaftu. Tým nechcem nikomu vnucovať myšlienku, že je najlepší na celom slovensku ale od začiatku tankujem len tento plyn a ani raz som nemal poruchu na splyňovači. Mengus73 tankoval boh vie čo a možno aj nekvalita plynu mu spôsobila túto poruchu.
    Peggynka U nás má taxi celú flotilu LPG logan a bez problémov
    mathiasss A ako je to s tankovaním, máš svoju konkrétnu značku alebo tankuješ kedy čo príde?
      zbaliť

    Chcem kúpiť nové auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.