Zavrieť

Porady

Polnohospodarske družstvo posiela najomne, hoci uz 3 roky nema platnu zmluvu . Ja s nimi nic nechcem mat. Mam najom vratit?

Uvodna otazka -1.Moju podu obhospodaruje agrofirma s.r.o. je to to iste ako polnohospodarske druzstvo a vztahuje sa na neho zakon o druzstvach?

2. Uz 3roky ,ma tato agro s.r.o. dorucenu moju vypoved.Posledna doba najmu bola na dobu urcitu na2 roky. Ako nahle im pisem ze nech vydaju podu a ze nemaju platnu zmluvu oni mi poslu 6 Eur. {najomne za rok} a zmluvu na 10 rokov . Na to im ja nasledne opat pripomeniem ze zmluvu nemaju platnu a posledna zmluva bola na dobu urcitu a skoncila v 2012 .a pre nejasnost zakonu im to posielam k 1 .11 v roku.
Co s tymi 6 Eurami? Pride to vzdy nasledne ako postova poukazka a nic k tomu. Stav je taky ze zmuva nie je podpisana ziadna a ja sa nechem tzv obohacovat. Vzdy im 2 x za rok listom pripomeniem ze nemaju zmluvu,nech vydaju podu a nesuhlasim zo zmluvou ktoru mi oni posielaju. Nemam preberat od nich postovu poukazku ?co s tym?
Naposledy upravil Dav : 23.11.15 at 05:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    miro.str. ťažko je v tomto radiť. Čo viem, tam kde žijem, podobné nájomné platia aj iné družstvá. Vlastníci majú s družstvami podpísané náj. zmluvy aj na niekoľko desiatok rokov za smiešny peniaz, len aby mali s nehnuteľnosťou tzv pokoj, aby neplatili dane, aby nemuseli kosiť, starať sa o svoj majetok. alebo svoju nehnuteľnosť odovzdali k užívaniu poľovníckym zväzom, tu neviem, či platia vlastníkovi niečo za nájom.
    Keˇd sa nechceš obohacovať, tak im vráť poukážku na 6 eur, ale si najskôr všetko popreveruj na kompetentných úradoch, aby si sa rozhodol správne v Tvoj prospech. Prever si na platobnej agentúre, koľko za Tvoju nehnuteľnosť dostáva družstvo a iné súvislosti s týmto prípadom. Osobná účasť na úradoch aj písomná komunikácia je dôležitá, kde Ti kvalifikovane poradia.
    Naposledy upravil branislavp : 23.11.15 at 03:52

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Nedávno dávali o týchto agrodružstvách dokument na STV-agrodružstvá berú dotácie od štátu a neraz pôdu ani neobhospodarujú...asi ťa nepoteším,ale v tom dokumente bolo,že vlastníci pôdy márne žiadajú naspať svoju pôdu a aj keď vypovedali nájomné zmluvy a aj sa súdia doposiaľ im pôda nebola vrátená.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    branislavp Nemusia sa vlastníci súdiť, ak nemajú zmluvne zadané svoje nehnuteľnosti v družstve. Nemajú prečo sa súdiť. Ak vlastník má na to, že si geometrickým plánom vyčlení svoj majetok-pôdu, aj si ju ochráni plotom, bude na tom gazdovať, bude si plniť povinnosti vyplývajúce zo zákona, nik mu v tom nemôže brániť. A dostane vlastník od štátu dotácie, nie družstvo, pretože to nemá právne ošetrené od vlastníka-nemá nájomnú zmluvu, aby na tej pôde hospodárilo. Žiadne družstvo by neuspelo na súde. Alebo vlastník pôdy môže využívať svoju nehnuteľnosť aj na iné jeho predstavy. a plány.Nepochopím, ako môže vlastník žiadať od družstva o navrátenie svojho vlastníctva, keď s nikým nemá zviazané ruky nájomnou zmluvou na desiatky rokov. Iná situácia je v prípade, ak vlastník nájomnou zmluvou svoju nehnuteľnosť odovzdal k užívaniu do družstva na určitú dobu-roky.
    Anika61 Neviem to presne definovať,ale tie nájomné zmluvy s agrodružstvom podpísané na 10 aj viac rokov sú koncipované tak,že aj keď uplynie doba nájmu tak akosi to zmanipulujú vo svoj prospech a ďalej užívajú pôdu vlastníka.....tiež to budem teraz riešiť-uidím:-)
    branislavp Anika61, určite ani družstvá vo svojej agende to nemajú až tak do detailu ošetrené, pretože vznikli nové subjekty-farmári, niektorí obrábajú pôdu bez toho, aby s vlastníkmi komunikovali. Na druhej strane, ani súčasní vlastníci sami v niektorých prípadoch nevedia, kde tá ich nehnuteľnosť sa nachádza. Veľa pôdy je ešte vo vlastníctve nezistených, neznámych vlastníkov.
    Držím Ti palce v riešení Tvojho prípadu.
    branislavp Anika61, zajtra v denníku Pravda by mal byť uverejnený článok k tejto problematike - pôda v nájme družstiev atď.
      zbaliť

    Polnohospodarske družstvo posiela najomne, hoci uz 3 roky nema platnu zmluvu . Ja s nimi nic nechcem mat. Mam najom vratit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.