Zavrieť

Porady

Poisťovňa zamietla zaplatenie servisu za opravu ( Bol som narazený- musím si to zaplatiť)

Zdravím, ak viete poradte:

Pred istým časom ma na parkovisku pri práci jedna pani narazila. Ja som išiel po uličke medzi autami, ona vychádzala z parkovacieho miesta a narazila do mňa. Priznala si vinu, spísali sme záznam o nehode a zaniesli do poisťovne. Poisťovak, ktorý vybavuje poistky mi povedal že nebudem platiť ani cent, kedže pani sa priznala. Všetko riešil on. Jedneho dňa prišiel poisťovak z jej poisťovne, spísal záznam urobil fotky. Poisťovak cez ktoreho sme riešili poistku mi dal návrh že ak nepoznám nejakého klampiara alebo lakérnika tak mi môže niekoho dohodiť, tak som s tým súhlasil. Auto šlo do servisu. Urobili všetko ako mali. Myslel som si že je všetkému koniec. Keď asi po mesiaci prišlo z jej poisťovne odvolanie že, platbu za opravu zamietli pretože škoda na mojom aute nemohla byť spôsobená tou pani. Volal som poisťovákovi, povedal že sa odvoláme, no aj odvolanie že zamietli kvôli škrabancu ktorý nesúvisel s narazením. Preto to poisťovňa nechce zaplatiť a mne príde faktúra na 620€ za nalakovanie a vygitovanie jedného boku auta. Dá sa s tým niečo robiť???
Naposledy upravil Štefan Havetta : 08.12.15 at 05:24
11991205_10206005356430202_1498088890_o.jpg  
12001974_10206005354270148_1808279870_o.jpg  
1/1
5 komentárov     zbaliť
taiko .
1. "Tvoj" poistovak urobil obhliadku Tvojho auta a fotodokumentaciu ?
2. Kolko casu uplynulo od udalosti po obhliadku auta poistovnou druhej strany?
3. Zapisali ste do hlaseni o nehode, co je poskodene a ako ?
4. Aka je Tvoja poistovna a aka je poistovna protistrany?
Štefan Havetta 1.Môj poisťovak moja auto ani nevidel, čiže žiadnu fotodokumentáciu si neurobil, mal akurat dve fotky ktoré som urobil ja.
2. Nehoda sa stala 7.9.2015, pred možno tromi týždňami mi prišlo z jej poisťovne že zamietaju platiť. Môj poisťovak mi povedal že sa odvolame, a bude treba to ísť k nemu podpísať, no nič som nepodpisoval, a teraz prišlo na rad platiť servisu za opravu.
3. Áno zapísali sme hlasenie a v nom je napisane o aku čast auta sa jedná,
4. Moja AXA jej CSOB
misoft 1. Poisťovák nevidel osobne, fotky tvoje - protistrana toto využila.
2. Ak neurobil od 7.9. žiadnu obhliadku - nemajú podľa čoho zisťovať. Poisťovák ti len hubu zapchával (lebo vedel, že nekvalifikovane postupoval) - sám vedel, že neuspeje.
3. Záznam (hlásenie) o škode - tu by sa už dalo niečo robiť. Ak to podpísala, jeden výtlačok si mal ty a kópiu ona - a keď sa porovnajú obe - hneď sa zistí, či sa niečo "nepridávalo". A ak to podpísala = súhlasila. Na tomto treba postaviť odvolanie - ONA uznala! ONA podpísala! ONA zodpovedá! ONA poškodila!
4. Nech si to vybavia poisťovne medzi sebou - inak môžeš zažalovať obe! Svoju, že nekoná, druhú, že nechce uznať škodu, spôsobenú ich poistencom, ktorú uznal a podpísal.
Štefan Havetta Oni mi nechcú uznať škodu za to že som tam mal škrabanec ktorý som si spôsobil ja ešte dávnejšie a nenahlasil som to poisťovni. Za to mi zamietli platenie z ich strany a všetko musím zaplatiť ja
sosak Zamietli ti plnenie za to, že si dal opraviť aj škrabanec, ktorý nevznikol pri nehode. Myslel si si, že poškodenie, ktoré vzniklo tvojim zapríčinením si zadarmo opravíš, na účet poisťovne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dá, zažalovať poisťovňu. Veľmi často sa stáva, že poisťovňa zamietne plnenie z poistnej udalosti, lebo sa jej niečo nepozdáva a je podozrenie, že môže ísť o poistný podvod.

    Nepoznáme všetky podrobnosti tvojho prípadu, preto sa k nemu nemôžeme jednoznačne vyjadriť.

    Bolo možno lepšie počkať na vyjadrenie poisťovne a potom dať auto opraviť. Teraz to musíš zaplatiť a vymáhať to z poisťovne. Ja keď mám takú udalosť, tak to riešim krycím listom. To sa poisťovňa zaviaže servisu, že zaplatí opravu (ale nie vždy v plnej výške, nejaká spoluúčať či amortizácia tam býva). Alebo ešte lepšie je, dať si poistnú udalosť preplatiť rozpočtom - oni vypočítajú cenu za opravu a tú ti vyplatia. Ty si to potom môžeš dať opraviť kde chceš - trebárs aj doma svojpomocne alebo nejakému kamarátovi so zľavou.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Štefan Havetta Pôvodne ked bol poistovak z CSOB, tak sme sa dohodli na tom že to dame formou rozpočtu, lenže môj poisťovak do toho vkročil a zmenil to a dal to opraviť jeho známemu.
    hanelie postup mal byť : spísať doklad o nehode a ihneď zabezpečiť obhliadku z poisťovne vinníka ,
    takto som to riešila - peniaze rozpočtom prišli ca do 10 dní
    preboha vzájomný kontakt dvoch aut vždy zanechá stopy, z ktorých sa dajú vyčítať okolnosti - v akej vzájomnej pozícii boli vozidlá, alebo obe vozidlá sa pohybovali, iba jedno sa pohybovalo.....poisťovňa v zrozumiteľnej reči povedala nasledovné: k poškodeniu Vášho vozidla nedošlo tak, ako bolo uvedené. ale inak - napr. v inom čase mieste a iným spôsobom, než uviedli účastníci prípadu. úplne laicky - váš blatník nebol poškodený iným vozidlom, ale dostali ste šmyk, a narazili do kvetináča - napríklad. Ak chcete 620 eur, musíte preukázať, že likvidátor poisťovne vec nesprávne -neodborne posúdil. Máte jedinú možnosť - znalec.
    kopretinka 4 roky meškáš
      zbaliť

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    riešili ste škodu z PZP, s tým poisťovák z tvojej poisťovne nič nemá a nič neurobí... ak si poškodený máš to riešiť len s poisťovňou kde je poistený vinník nehody... druhá vec je tá, že nevieme aký veľký je ten škrabanec čo si mal... lebo spravidla poisťovňa prepláca len skutočnú škodu, ak to predchádzajúce poškodenie bolo takého rozsahu, že technologický postup výrobcu by bol o výmene dielu resp lakovaní tak diel bol už predtým zničený t.j. nemajú ti nič čo preplácať.. ak bol diel len čiastočne poškodený tak by ti dali len zrážku za predchádzajúce poškodenie ale škodu by hradili... doteraz si napríklad nespomenul to, či tá pani, čo do teba narazila či nahlásila poistnú udalosť vo svojej poisťovni v zmysle zákona do 15 dní, lebo to vyzerá skôr na to, že pani udalosť nenahlásila a teraz máš len oči pre plač... alebo sú poškodenia aut v rôznych výškach a tým pádom poisťovňa má podozrenie, že k stretu vozidiel nemohlo tak dôjsť ako deklarujete...
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Štefan Havetta Pani bola hned na druhy den u poisťovaka, zhodou okolností u toho istého ako ja (kedže spolupracuje s viacerými poisťovňami). Pripojil som aj foto, ten škrabanec ide od predných dverí prechádza cez stĺpik v podstate k zadným dverám.
    taiko to nejak nesedi. Vyssie si pisal ze " Pôvodne ked bol poistovak z CSOB, tak sme sa dohodli na tom že to dame formou rozpočtu, lenže môj poisťovak do toho vkročil a zmenil to a dal to opraviť jeho známemu."
    Ice dive no treba rozlišovať či sa jedná o "poisťováka" ktorý poistky dojednáva a potom o obhliadajúceho technika poisťovne... lebo tieto dve činnosti sú dosť rozdielne a od seba oddelené.... a keďže píšeš, že ste boli u poisťováka, ktorý robí viaceré poisťovne, de facto ste boli u makléra... čo nemá čo robiť obhliadky... t.j. ak aj pani nahlasovala škodu u neho, dosť možné, že poisťovňa toho nepovažuje za hlásenie udalosti...
    Štefan Havetta Ten čo robil obhliadku z jej poisťovne ten pofotil všetko, no a s ním som sa dohodol že formou rozpočtu to budeme riešiť ale s maklerom čo rieši poistky, ten mi pri nahlasovaní škody hneď ponúkol, že ak nemam nikoho tak to dá servisu čo ma jeho známy v tej chvíli mi to bolo jedno, bol som rád že nemusím nič riešiť. Dal mi podpísať splnomocnenie že tej firme to dam robiť. Len ked prišiel obhliadkar tak som sa dohodol s ním na rozpočte (bijú sa tie dve veci, asi som nemal podpísať ten papier a mal som to riešiť inak). Neviem čo ma väčšiu váhu či dohoda s maklerom, alebo dohoda s poisťovňou.

    Ten maklér nahlasoval poistnú udalosť v zastúpení tej pani.
    Ice dive rozpočet je vždy nevýhodnejší pre človeka, mal si sa rozhodnúť ísť podľa faktúr zo servisu....ak jednáš s poisťovňou priamo tak to má väčšiu váhu ako keď jednáš cez prostredníka/makléra....
    buchač Ice dive (Včera 22:47)....ak jednáš s poisťovňou priamo tak to má väčšiu váhu ako keď jednáš cez prostredníka/makléra....
    ============================

    Jááááj...a teraz sa vykľulo vajíčko.
    Teraz je to jasné....šak nie poisťovák, ako to bolo celú dobu dávané, ale jedná sa o makléra...a eštek tomu aj amatéra.
    Martuk maklér a ešte k tomu aj, podľa toho, čo čítam, amatér, ktorý nevie, koľká bije. To je tak, keď ľudia si dávajú zmluvy cez maklérov, nejdú priamo do poisťovne a potom to takto dopadá.
    Ice dive no ono traba jednať s niekym kto vie koľká bije... veľmi záleží od toho či ten s kým sa jedná a je poverený niečo vybaviť je profík alebo amatér... až v druhej fáze treba zisťovať či je maklér alebo interný poisťovák poisťovne... nakoľko aj priamo v poisťovni môže byť amatér a u makléra profík...
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Keď som si prečítal všetky príspevky k téme a pozrel fotografie poškodenia auta pred opravou, a je tam výrazne poškriabaný pravý bok auta, ktorý nesúvisel s deklarovanou nehodou.
    ------------------------------------------------------------------
    Cit. : Auto šlo do servisu. Urobili všetko ako mali. Myslel som si že je všetkému koniec. Keď asi po mesiaci prišlo z jej poisťovne odvolanie že, platbu za opravu zamietli pretože škoda na mojom aute nemohla byť spôsobená tou pani. Volal som poisťovákovi, povedal že sa odvoláme, no aj odvolanie že zamietli kvôli škrabancu ktorý nesúvisel s narazením.
    mne príde faktúra na 620€ za nalakovanie a vygitovanie jedného boku auta.
    -------------------------------------------------------------------
    Postup poisťovne je správny. Zabudni na to že poisťovňa bude platiť aj za opravu škody, (škrabanec na celom boku auta, ktorý si si spôsobil sám) a dal si ho v servise opraviť spolu s poškodením, ku ktorému došlo na parkovisku nepozornou vodičkou.
    kopretinka 08.12.15 07:41 odstránil(a) z Porady

    Poisťovňa zamietla zaplatenie servisu za opravu ( Bol som narazený- musím si to zaplatiť)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.