Zavrieť

Porady

Máte skúsenosti s vymáhačským listom od AK Strelák & Petkov?

Ak by niekoho zaujímalo čosi bližšie k tomuto vymáhaniu.
Pátral som ako sa vôbec može hocikto aj hocaká AK dostať len podľa ŠPZ k osobným údajom majiteľa vozidla a údajom o vozidle samotnom.
Keďže Maďarská diaľničná spoločnosť si tento priestupok nemôže cezhranične vrámci EU vymáhať, teda nemôže sa dostať do našej policajnej databázy vozidiel a pokuty posielať priamo, tak sa spriahla s vyššie uvedenou AK.
Maďari im dodajú ŠPZ vozidiel ktoré si nafotili, AK tiež nemôže priamo žiadať Prezídium policajného zboru o poskytnutie osobných údajov len na základe ŠPZ,
tak AK z Bratislavy podá žiadosť na okresnom súde v Trnave o "poskytnutie údajov na základe začatia predbežného zmierovacieho konania". AK dodá na súd excelovskú tabuľku kde sú všetky nafotené ŠPZ a žiada do tejto tabuľky doplniť podľa ŠPZ osobné údaje majiteľov vozidiel, ktorí su v tej žiadosti uvádzaní ako "odporcovia".
Súd okamžite pošle žiadosť, kde "žiada OBRATOM, resp. najneskôr v lehote 10 dní, o poskytnutie údajov z evidenicie vozidiel o odporcoch a ich vozidlách", na Prezídium PZ, ktoré im tieto údaje poskytne. Súd v TT bez vodomia dotknutých osôb - majiteľov áut (odporcov) vydá ich osobné údaje advokátskej kancelárii Strelák & Petkov a AK následne "vymáha" od týchto ľudí pokutu, ktorú im nikto nikdy riadne neudelil a prirazí si k tomu výpalné vo výške 40,- eur, resp. 70,- eur, ak prvú výzvu nezaplatia v lehote 30 dní.
Takže takto nejako sa dostanú tie listy s pokutami k majiteľom áut.
Neveril som, že je takéto niečo možné, ale sme na Slovensku a naozaj JE TO MOŽNÉ. Ak sa chcete teda dostať k hocakému majiteľovi auta a údajom o ňom a jeho aute, tak legálny postup je popísaný vyššie.
Časový priebeh tejto "akcie":
súd v TT podáva žiadosť na Prezídium PZ - 21. 7. 2015
žiadosť prijatá na PPZ - 28. 7. 2015
PPZ posiela údaje o "odporcoch" súdu v TT - 29. 7. 2015
AK Strelák & Petkov rozposiela listy majiteľom áut - 14. 8. 2015
Takže celý proces trval asi 3 týždne, od podania žiadosti o poskytnutie údajov až po rozoslanie listov s vymáhaním pokút kanceláriou Strelák & Petkov.

Keď som toto zistil, tak som okamžite žiadal súd v TT o vysvetlenie - ako je možné, že moje osobné údaje poskytli bez môjho vedomia tretej osobe (AK Strelák & Petkov) a informáciu aké konania sú, bez môjho vedomia, na súde v TT voči mojej osobe vedené.
Súd v TT mi poslal vyjadrenie, citujem: "Okresný súd v Trnave v právnej veci XXX Nemzeti Utdijfizetesi Szolgaltato Zrt. c/a Držitelia motorových vozidiel s evidenčnými číslami o zaplatenie poplatku za použitie spoplatnených ciest, Vám oznamuje, že konanie sp. zn. XXX je právoplatne skončené. V súvislosti s týmto konaním súd postupoval v súlade s ustanovením Občianskeho súdneho poriadku za účelom zistenia okruhu účastníkov konania a ich označenia dopytom na Prezídium PZ."
- toto je teda odpoveď na moje otázky, takto teda funguje tento štát, naše súdy a takto sa v tejto republike chránia osobné údaje občanov!!!
Časový priebeh mojej požiadavky na súd v TT:
podanie mojej žiadosti o vysvetlenie na súd v TT - 20. 10. 2015
odoslanie odpovede zo súdu v TT - 23. 11. 2015
Takže súdu trvalo poslať nič nehovoriace vyjadrenie čosi vyše mesiaca, naopak, advokátskej kancelárii poskytli údaje o držiteľoch motorových vozidiel prakticky obratom, na počkanie.

Ak toto niekomu pomôže, tak budem len rád. Úsudok je na vás. Ak je nás viac, o čom nepochybujem, tak by sme sa možno mohli spojiť a spoločne proti tomuto bojovať. Niečo som už zachytil aj v médiách, v TV Joj bola reportáž presne o tomto vymáhačskom liste v televíznych novinách, tiež sa tam vyjadrovali odborníci v zmysle, že ten poplatok nie je v poriadku…

Ak máte niekto skúsenosti a chcete sa s nimi podeliť, tak buď sem, alebo mi napíšte súkromnú správu.
bartmo89 Sprava pre kazdeho kto cital prispevok vyssie: prosim pridajte sa do FB skupiny “Petkov podvod”
Prikladam link: https://www.facebook.com/groups/6078...900/?ref=share
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Za čo si dostal pokutu? Za nezaplatenú diaľnicu? Spoliehal si sa na to, že ju od teba maďari nevymôžu, či? Už si ju zaplatil?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak chceš bojovať - podaj žalobu na štát (MV) pre zneužitie osobných údajov. Nakoľko PZ SR bez tvojho súhlasu poskytlo tvoje osobné údaje tretej strane. Ďalej môžeš podať žalobu na AK Strelák & Petkov z tr.činu zneužitia tvojich os. údajov, ktoré (možno) získali nezákonne. Obráť sa na https://dataprotection.gov.sk/uoou/ - a daj podnet na prešetrenie tej AK, ako získava a nakladá s osobnými údajmi občanov.
    Ale je to beh na dlhé trate - ultramaratón.

    Mimochodom - na ich web stránke o dodržiavaní GDPR ani slovo - takže sa dá predpokladať, že to veselo porušujú. Zastupovanie niekoho neznamená, že môžu porušovať právny poriadok SR - na ktorý paradoxne poukazujú.
    Ahoj RS180, v tých správach o AK Strelák Petkov som bola ja. Mám s nimi skúsenosti. Ak chces, napís mi. Prišiel mi od nich dalsí list.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Tu sa radí verejne!
    bartmo89 Zdravim, prosim pridajte sa do FB skupiny “Petkov podvod”, snazime sa najst ludi, ktori maju s advokatskou kancelariou skusenosti. Prikladam link: https://www.facebook.com/groups/6078...900/?ref=share
    romana147 ak sa teraz po 6 rokoch "snažíš" , asi si za 5 rokov vela nedosiahol
      zbaliť
    kopretinka 20.12.15 10:11 odstránil(a) z Porady

    Máte skúsenosti s vymáhačským listom od AK Strelák & Petkov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.