Zavrieť

Porady

Vedel by mi prosím niekto poradiť ohľadom archívnych vín?

Zdedil som vínnu pivnicu a rád by som ju pomaly začal aj zapĺňať, kapacita je približne 10 tisíc fliaš a rád by som našiel niekoho, kto sa tomu venuje aby som sa dozvedel, kde odkoho a kedy kupovať tento mok. Aby to malo aj investičný zmysel. Ďakujem.
3 komentárov     zbaliť
kopretinka to akože chceš investovať do vína?
kopretinka .
lujza.j http://www.porada.sk/t264150-trzna-c...vnych-vin.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Prihlás sa do nejakého vinohradníckeho združenia, tam takých nájdeš.
    http://mvc.sk/sk/
    https://www.facebook.com/OZBRATISLAVSKEVINOHRADY
    http://pivnicka.pravda.sk/hlavna-stranka/
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka FB stránka mi nejde
    Mária27 skus na fb vyhľadať OZ Bratislavske Vinohrady, alebo Bratislavské vína
    Mária27 je tu aj člen VÍNO NITRA - možno odborník
    JerryD Marika, skôr mám záujem o staršie ročníky archívnych vín z vinárskej oblasti Champagne.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ja robím generálku svojej vínnej pivničky. Lenže do tej mojej dám v konečnej fáze maximálne do tých 100 fliaš.
    Keď je kapacita taká (dosť) veľká ?
    By som sa pobral trochu iným smerom. Povedzme, že by sa dalo uvažovať spojenie príjemného s užitočným.

    Záleží od lokality, od stavu, od.....

    Ak by bola dobrá úroda, z ktorého by vznikol kvalitný mok, tak kúpiš a zarchivuješ 100-200 kusov...Kúpiš od viacerých predajcov a pokračuješ ďalej....a tak dokolečka, dokola. Po pár rokoch tie prvé fľaše vína nadobudnú na kvalite a tým pádom aj na cene.

    To užitočné vidím v tom, že môžeš buď víno predávať (na forme nezáleží) alebo aj podávať v nejakej miestosti, kde si zákazníci budú môcť posedieť...niečo zakúsnuť a pri tom si dať nejaké vínko.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Presne ako vravi Buchac. Co uz mozes ziskat tym, ze nakupis archivne Champagne za vysoku cenu? Treba nakupovat nove rocniky, ale vydarene, hoci aj slovenske, take, ktore maju arvhivacny potencial. O par rokov mozes zacat predavat (a nesmies zabudnut pokracovat v nakupovani, samozrejme).

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Ovela bezpecnejsie je skladovat slivovicu. Nulove riziko zlomenia oproti vinu. Aj tu sa ale stale castejsie pouziva technologicke starnutie ktore je neporovnatelne lacnejsie ako cakat 20 rokov na dobru slivovicu
    misomiso Preco bezlecnejsie? Ja archivujem dokonca pivo a uplne bez problemov. Na jesen som nasiel na chalupe v pivnici pivo vo flasi, etiketa cela plesiva, ani sa neda citat, ale pivo krasne cire. Tipujem ze je to tam aspon 8 rokov, mozno aj 10. Na jar to skusim zobrat na svetlo, ci tam nenajdem datum spotreby.
    felix1 Tak to urcite potesi, ale ak to kupis ako investiciu a po 3 rokoch mas vino seknute ide zisk pri stovkach fliad dobre do minusu. To pri slivovici nehrozi. Ako darcek ( na dovolenje mimo SR) som kupil domacim vo vinoteke velmi uznavany orig. sampus, mimoriadne vychvalovany rocnik. BOL BEZ BUBLINIEK Preto by som neinvestoval do vina viac ako potrebujem do rodinnej vinoteky kde neplanujem zisky.

    Vedel by mi prosím niekto poradiť ohľadom archívnych vín?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.