Zavrieť

Porady

Spôsob dopravy Incoterms CIF

Dobrý deň , môžem poprosiť o presne vysvetlenie čo to pre mňa ako kupujúceho znamená pri tejto podmienke dopravy. " Dohodnutý prístav určenie "už mi nieje jasný.

CIF – Náklady, poistenie a prepravné (…dohodnutý prístav určenia)


Predávajúci splní svoju povinnosť dodaním tovaru cez zábradlie lode v prístave nalodenia. Predávajúci musí zaplatiť náklady a prepravné potrebné na prepravu tovaru do dohodnutého prístavu určenia, ale riziko straty a poškodenia tovaru, ako aj všetky dodatočné náklady vzniknuté po dodaní tovaru prechádzajú z predávajúceho na kupujúceho. Predávajúci je ďalej povinný obstarať námorné poistenie kryjúce kupujúceho pred nebezpečenstvom straty a poškodenia tovaru počas prepravy, uzatvoriť poistnú zmluvu a zaplatiť poistné.

Predávajúci mi ponúkol tento typ dopravy s tým že mi to príde do Bratislavy po mori a ja som trošku z toho zmätený. Je to takto možné ?Je to možné takto odoslať do BA?Kam do BA a kde konkrétne? aký mam potom zvoliť správny postup aby sa to dostalo ku mne? stačí potom osloviť nejakého miestneho SK dopravcu ,vybaviť preclenie a dopravu a mám to doma ?

Vopred ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    demko1 je offline (nepripojený) demko1

    demko1
    Ano je to takto mozne. Dorucia ti to do pristavu v ba.Vyzdvihnut si to mozes sam alebo oslov prepravcu.platit budes za vykladku pristavu ak podlieha tovar clu tak clo a dopravu k tebe domov

    Spôsob dopravy Incoterms CIF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.