Zavrieť

Porady

predaj z dvora -pladba vopred a doručenie do zahraničia- neprebratá zásielka

Zdravica...Predal som/predaj z dvora/ orechy,človeku do nemecka-peniaze poslal na účet (134eur),objednal som kuriéra /bez bloku/ kupujúci bol oboznámený na den doručenia aj pribliznu hodinu..Kurier dorazil -kupujuci neotváral ani dvere do bytovky ani telefony nezdvýhal....čo teraz?čo s tovarom?
kopretinka ešte stále nezdvíha telefóny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    z tej sumy,čo ti zaplatil,si odrátaj všetky výdavky a zvyšok mu vráť na účet.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    kurier sa spravidla snazi skontaktovat s adresatom a doruci mu to do roboty ak sa tak dohodnu aj o dva tri dni.

    Ak to nevide, vratia to spat tebe, a ty to posles znova, ak kupujuci znova zaplati kuriera vopred
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka ťažko sa s niekým skontaktuje,keď dotyčný nedvíhal telefón a pochybujem,že kurier pôjde o 2-3 dni znova do Nemecka-kto to zaplatí?
    yield28 to nie je klasický kuriér ,povedzme auto stop a ten človek tvrdil,ze je ošetrovateľ a adresu zadal asi jeho pacientky a asi ona poslala aj peniaze.Za cestu sk-de 20eur + taxi na sk 4 na preberné miesto.....stiahnutie ma bude stat opäť dake euro + taxi...mne to v podstate jedno,mám peniaze a aj tovar,ale kupujúci,nemá nič a to by ma štvalo a určite má dáke práva aj on...
    yield28 on zaplatil aj tovar a ja nemaá doklad o svojich výdavkoch (kuriér,taxi)
    arizona Mohlo sa stat nieco nepredvidatelne,napr.ze je v nemocnici a pod. Posli mi sms,alebo mail /rovnako,ako ste komunikovali predtym/ a oznam mu, ze sa ti tovar vratil neprevzaty a spytaj sa ho na dalsi postup,ako to chce riesit. Kurier,ak bral peniaze za odovzdanie mohol nechat aspon nejaky listok na adrese,aby si aj ty mal nejaky dokaz o tom, ze na tej adrese naozaj bol...
    yield28 neni,dnes som mu už 2x volal a potom mi 8.37 podakoval na 1 mail,kde som ho upozornil,že mu miesto 1kg orechov-ako bonus posielam,len 0,5kg,koli vyššim nákladom na dopravu,kedze som to takto posielal prvy krat a chcel som byt ferový a nenahadzovať vyššiu sumu...na mail z večera,prečo neprebral zasielku-neodpovedal!! čo teraz z balikom a peniazmi?ta FA chodi denne do mnichova,ale dohoda bola 1 cesta..dal som mu čislo nech si to dnes vyrieši sám a zajtra chcem balik stiahnut,čo ma bude opáť stáť peniaze..komunikácia s nim ohladne tejto zasielky trva od 15.12...
    yield28 Vdaka za rady -využijem ich,počkám na výpis z účtu...oboznámim kupcu-snád mi banka nezablokuje učet z dôvodu že som mu nevrátil všetko a obvynia ma z nedovoleného obohatenia sa..
      zbaliť
    kopretinka 02.01.16 23:01 odstránil(a) z Porady

    predaj z dvora -pladba vopred a doručenie do zahraničia- neprebratá zásielka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.