Zavrieť

Porady

rozdiel medzi DSL-kom od Telekomu a Orangeu

Caute mam taky problem chcem si dat dsl od telekomu alebo orangeu a dnes som najprv v orange nukali mi dsl 5 teda down.5 a up 0.5 mb za 12.99 no potom som bol v telekome a tam bola ponuka down 5 a up 0.5 mb/s za 15.99 uprimne som sa pani spytal preco to maju o dost drahsie ked orange taha dsl cez telekom siet a este to vedia poskytnut lacnejsie. odpoved bola ze telekom ak si u nich dam dsl tak ma jedineho napoja na jednu linku, zatial co orange napaja na jednu linku az 4 zakaznikov cize v pripade by rychlost u orange bola delena 4 viete m,i v tomto smere poradit ze ako to naozaj je , oplati sa mi telekom alebo orange ? a ake su datove obmedzenia alebo FUP? velmi pekne dakujem za vase odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    fup je rovnake,
    s tymy linkami je to blbost, tam to zavisi od poctu volnych portov na dslame, ked nieje miesto tak tak isto dostanes delenu linku aj u telekomu
    dsl od orange mam cca 4 roky, zatial v pohode
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    stylus1 lebo orange je lacnejsi tak by som isiel asi knim cize mas dobre skusenosti ? s orange
    mecky ano ja osobne mam dobre skusenosti
    ono pri dsl dost zalezi na lokalite ake kvalitne su tam linky, ak si v nejakej problemovej oblasti tak si nepomozes ani s orangeom
    Paťulo Hrvol rozdiel medzi DSLkom od Orange-u a Telekom-u existuje iba v cene, pretože Orange má linky prenajaté od Telekomu, čiže sa oplatí zobrať to, čo je lacnejšie, inak je to v podstate to isté
      zbaliť

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Rozdiel? Ale je, a to v prístupe, keď riešia problémy. Výpadok nahlásiš orange, oni kontaktujú telekom. Technik z telekomu príde, avšak nie tak promptne ako ptr sojich. Na banálny výpadok zareagoval technik z telekomu, že musí prísť do bytu. Som mu vysvetlil, že v byte sa neudialo nič, nikto nebol doma, keď nastal výpadok. Trval na svojim a že príde, ale až o tri dni. Toto sa udialo zhruba po týždni výpadku a nahlásenia orange. Nakoniec, keď mal prísť, v ten deň internet záhadne začal ísť. Opravu urobil u nich, bez potreby návštívenia bytu. Na naliehanie čo a kde dola chyba neodpovedali, a kašlali na mňa. Orange bez výhrad uzná reklamáciu a "odspustí" platbu za čas vypadku, nie však automaticka, treba požiadať.
    Orange zaviedol FUP 300GB/mesiac. Ja na rýclosť orangeu nemôžem povedať nič zlé, Nikdy som ťiadnym meračom rýchlosti nenameral nižšiu rýchlosť ako 50% maximálnej.
    Ceny sú v telekome preto také aké sú, že nenažranosť nemeckých akcionárov nemá dno. Telekom neprenajíma svoje siete dobrovolne, ale na základe rnariadenia.
    mecky ja mam skusenost opacnu, u orange vybavene skor ako v telekome, tu ale dost zohrava rolu aj to ci ma technik este nejaky iny pripad v tvojej oblasti, inak su schopny to odkladat do nekonecna
    nunenko orange robil čo mohol, ale technika z telekomu nemal možnosť urgovať. Na postup orange som nemal najmenšiu výhradu. V každom prípade je to o ľudoch. Avšak moja paranoja mi velila, že výpadok je pravdepodobne u nich v telekome. Tak aj bolo, domov prísť nakoniec prísť nemusel, a keby sa na to bol pozrel hneď a riešil to hneď tak za minutu internet ide.
    Nieje čo riešiť, ak si máš vybrať orange, alebo telekom.

    rozdiel medzi DSL-kom od Telekomu a Orangeu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.